“7’den 70’e Nazilli Tek Yürek” “Sizi çok seviyoruz, yalnız değilsiniz”
209 okunma

“7’den 70’e Nazilli Tek Yürek” “Sizi çok seviyoruz, yalnız değilsiniz”

ABONE OL
11 Şubat 2023 17:39
“7’den 70’e Nazilli Tek Yürek” “Sizi çok seviyoruz, yalnız değilsiniz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olan depremin ardından vakit kaybetmeden harekete geçen Nazilli halkı, ilk günden bu yana emsalsiz bir birlik ve beraberlik örneği göstererek 7’den 70’e tek yürek oldu.

Nazilli Belediyesi ve Nazilli Kaymakamlığı tarafından başlatılan yardım kampanyasına genç-yaşlı, kadın-erkek demeden herkes büyük destek verdi.

Kampanya kapsamında bugüne kadar 150’den fazla araç deprem bölgesine toplanan yardım malzemelerini ulaştırmak için sevk edildi.

“MİSAFİRLERİMİZİ EN KONFORLU ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ”
Nazilli’de birlik ve beraberlik ruhunun en güzel şekilde vücut bulduğunu söyleyen Başkan Özcan; “Acı olayı öğrenir öğrenmez mesai arkadaşlarımız ile ivedi olarak başlatmış olduğumuz yardımlaşma kampanyası hızlıca kabul gördü. Neredeyse her saat bir yardım aracı gönderdik ve bugüne geldiğimizde sayı 150’yi aşmıştır. Ne mutlu bizlere Nazillimizde birlik beraberlik ruhu en güzel şekilde vücut buldu. Nazillimiz olağanüstü bir dayanışma ruhu sergiledi. Ben her biri birbirinden kıymetli hemşehrilerime, çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gencinden yaşlısına herkesten Allah razı olsun. Bu birlik beraberlik ruhu bizde var oldukça Allah’ın izniyle aşılmadık engel kalmayacak. Rabbim bu zor günleri hızlıca atlatmayı nasip etsin İnşallah. Nazillimiz bölgeden gelecek misafirlerimize ev sahipliği yapıyor, yapmaya da devam edecek. En konforlu şekilde ağırlayacağız. Misafirperver Nazillimiz’e tek yürek olduğu için şükranlarımı arz ediyorum” sözlerini kaydetti.

“DÜNYALARA SIĞMAYAN KOCAMAN YÜREKLERİ VAR”
Özellikle yaşı 80’i aşkın hemşehrilerin ve henüz okula bile başlamamış çocukların yardım çadırına ellerinde yardımlarıyla gelmesinden çok etkilendiğini söyleyen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “İkra, İnanç Ali, Miray, Ayşe ve Duygu… İsimleri başka ama gönülleri bir, yürekleri de kocaman. Bakmayın yaşlarının 5-7-9-11 olduğuna. Dünyalara sığmayan kocaman yürekleri var. Deprem bölgesinde mağdur olan depremzede kardeşleri, arkadaşları için en sevdikleri hatta kendi ailesi ile paylaşmaya kıyamadıkları oyuncaklarını hediye ile gönderdiler. Hediyelerin üstünde çok güzel notlar vardı. Hatta bölgedeki kardeşlerine şöyle sesleniyorlar; “Merhaba kardeşim. Benim adım Miray ve kardeşim İnanç Ali. Bu oyuncak bizim size hediyemiz. İnşallah mutlu olmuşsundur. Bunların hepsi geçecek. Bana telefonla ulaşırsan sevinirim. Aydın/Nazilli. Sevgilerle İnanç Ali – Miray Ünlüoğlu”. Diğeri de “Aydın-Nazilli’den sevgiler. Sizi çok seviyoruz, yalnız değilsiniz.” Bir diğeri “Kalbimiz sizinle, geçmiş olsun” ve niceleri… Bırakın konuşmayı okurken gözümüzden yaşlar süzüldü. İki güzel evladımız Zeynep Betül, Ahmet Sait kumbarasındaki paraları getirdi. Nazillimiz 7’den70’e tek yürek oldu” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP