Ali Babacan’ın korumasından depremde ailesini kaybetmiş vatandaşa tekme
149 okunma

Ali Babacan’ın korumasından depremde ailesini kaybetmiş vatandaşa tekme

ABONE OL
13 Şubat 2023 10:06
Ali Babacan’ın korumasından depremde ailesini kaybetmiş vatandaşa tekme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ali Babacan’ın korumalarının “asrın felaketi”nin merkezi olan Kahramanmaraş’ta, kardeşi ve yeğeni ölen depremzedeyi tekmelediği görüntüler ortaya çıktı. DEVA Parti’lerin “‘devlet yok deyin’ diyorsunuz ya” dediği iddia edildi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın korumaları peş peşe 7.7 ve 7.4 şiddetlerindeki 2 büyük depremle “asrın felaketi“nin merkezi olan Kahramanmaraş’ta kardeşi ve yeğeni ölen depremzedeyi tekmeledi. Bot izleri depremzedenin karnında ve sağ bacağında görüldü.

MEHMET EMİN EKMEN’DEN KÜSTAHÇA SÖZLER

Olaya şahit olan depremzedeler ise öfke patlaması yaşadı. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen’e sert şekilde çıkıştı. Ekmen ise saldırıya uğrayan depremzedeye hadsiz bir dille “senin adın ne” diye sorduğu görüntülere yansıdı.

“‘DEVLET YOK DEYİN’ DİYORSUNUZ YA”

Görüntülerde, vatandaşlar DEVA Parti’lerin “‘devlet yok deyin’ diyorsunuz ya” dediğini belirtiyor. Muhalefetin fikir birliği etmişçesine siyasi rant devşirmek için halkı galeyana getirme amacında olduğu düşünülüyor.

“DEVLETİ YANIMIZDA GÖREMEDİK” ALGISI ÜZERİNE ÇABALIYOR

Babacan ise sosyal medyada sürekli olarak devletin depremzedelere yardımda bulunmadığı algısını işliyor.

DEVA Partisi Genel Başkanı’nın son paylaşımının, “Her yerde aynı söz, aynı şikayet: ‘Devleti yanımızda göremedik’” olması yaşanan psikolojik harekatın bir parçası olarak yorumlandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP