Aydın’da Polis Denetim Noktası Kurdu
271 okunma

Aydın’da Polis Denetim Noktası Kurdu

ABONE OL
6 Eylül 2023 10:49
Aydın’da Polis Denetim Noktası Kurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aydın’da polis ‘Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Alınacak Trafik Tedbirleri’ kapsamında denetim noktası oluşturuldu. Denetim noktasında trafik polisleri tur ve yolcu otobüslerini durdurup, tek tek kontrol ederek bilgilendirme ve uyarılarda bulunuyor.

Türkiye genelinde son günlerde yaşanan otobüs kazaları nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ‘Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Alınacak Trafik Tedbirleri’ konulu genelgesi kapsamında Aydın İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü çalışmalara başladı. Nazilli Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği görevlileri tarafından Aydın-Denizli kara yolunun Nazilli ilçesi bölümünde otobüs denetim noktası oluşturuldu. Denetim noktası, dün saat 19.00 itibariyle etkin olarak kullanıma başlandı.

Denetim noktasında durdurulan yolcu ve tur otobüsü şoförleriyle ve yolculara yönelik bilgilendirmelerde bulunuluyor. Yolculara emniyet kemeri takmaları uyarısında bulunuluyor. Polis otobüs şoförlerine, “Her şeyden önce bir can taşıyorsunuz bunu unutmayın. Kazasız belasız bir yolculuk için uykunuz geldiğinde, dalgınlık ve yorgun olduğunuzda en kısa sürede dinlenin” uyarısında bulundu.  Denetimlerin artarak devam edeceği bildirildi.(DHA)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP