• Aydın Halk Haber
  • Gündem
  • Aydın’ın modern Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tüm ihtiyaçlara yanıt veriyor
132 okunma

Aydın’ın modern Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tüm ihtiyaçlara yanıt veriyor

ABONE OL
25 Mayıs 2024 15:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aydın’a modern bir Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi kazandırdıklarını ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Can dostlarımız için en iyi hizmeti verme gayretindeyiz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Aydın’a 30 bin metrekare büyüklüğünde modern bir evcil hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezini kazandıran Aydın Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan can dostların her türlü ihtiyacını karşılıyor. Karantina bölümünden ameliyathanesine, tedavi ünitelerinden yoğun bakım bölümüne kadar birçok alanın yer aldığı merkezde, can dostlar için en iyi hizmeti vermeye gayret ettiklerini ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Tüm sokak hayvanlarına yaşam hakkı tanınması gerektiğini savundu. Aydın’ın havasını, suyunu, toprağını paylaştığımız can dostlarımıza en iyi hizmeti verme gayretindeyiz. Bunun da onların her türlü ihtiyacını karşılamaktan geçtiğinin farkındayız. Bu farkındalıkla can dostlarımız için açtığımız 30 bin metrekare büyüklüğündeki evcil hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezimizde, yüze yakın bakım ünitesinin yanı sıra hasta ve engelli hayvan tedavi üniteleri, yoğun bakım bölümü, karantina bölümü, gözlem alanı ve ameliyathane de var. Ameliyathanemizde kısırlaştırma operasyonları da yapılıyor” dedi.

Merkezde, köpek gezinti alanı, yavru ve anne bölümünün de yer aldığını ifade eden Başkan Çerçioğlu, yaşamını yitiren can dostlar için bir mezarlık alanı oluşturduklarının da altını çizerek “Can dostlarımıza işini severek yapan veteriner hekimler ve uzman personellerimizle hizmet veriyoruz. Padoklarında, ısıtıcıdan klimaya kadar her türlü ihtiyaçlarına yer verdik” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP