Başkan Tetik Merak Edilen Herşeyi Tek Tek Açıkladı
820 okunma

Başkan Tetik Merak Edilen Herşeyi Tek Tek Açıkladı

ABONE OL
11 Haziran 2024 12:07
Başkan Tetik Merak Edilen Herşeyi Tek Tek Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin kazananı Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, seçimin ardından ilk kez basın mensuplarının da katılımıyla geniş bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Başkan Tetik, yapılan toplantıda tüm konulara değinirken, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ertuğrul Tetik’in konuşmasından satır başları şu şekilde;

“ESNAF İŞ YAPMAK İSTEMİYOR”

Belediyenin esnafa olan borçları nedeniyle esnafın belediye ile iş yapmak istemediğini söyleyen Tetik, “Beni çok üzen diğer konu borçlarımız. 4-5 yıldır bir kuruş almamış insanlar ben gelince para istemeye geldi. İnsanlar haklı. Bakıyorum hizmeti yapmış belgesi var. Vereceğin bende kalmayacak diyerek prtokol yaptık. Geldiğimde asıl bunlarla uğraşmaktan sahaya inemedik. Bunlar çok önemli. Neden önemli, bir yere telefon edeceksiniz alım yapmak için bize mal vermiyor. Çünkü parasını alamıyor. Esnaf haklı. Ben diyorum ki bundan sonra ödeyeceğim. Ve çoğu alımı ihaleli yapacağım.” ifadelerini kullandı. Başkan Tetik, belediyenin doğrudan yapacağı alımlarda zor günde kendilerine destek olan esnafları unutmayacağını söyleyerek esnafa esaj verdi. Tetik, belediyenin bir buçuk yıl içinde normale döneceğini söyledi.

TEK YÖN UYGULAMASI GELİYOR

Projeden kısaca bahseden Tetik, “Nazilli’ye tek yön uygulaması gelecek. Kağıt üzerinde bitti, maddi boyutunu hazırlıyoruz. Belediye Meydanı ve Cumartesi Pazarı’na kadar olan kısım ve Hürriyet Caddesi’nde tek yön uygulaması olacak. Şimdi açıklamak istemiyorum, daha sonra arsa alanlar bina alanlar olabilir. Ama detaylar üzerinde çalışıyoruz. “ dedi.

YETKİLİLERE SESLENDİ

Hizmet etmek için personel açığı olduğunu ancak 100 personelin geri çekildiğini belirten Tetik, “Buradan yetkililerimize sesleniyorum. Ben Nazilli’ye hizmet edeceğim. Hizmet ederken elamana ihtiyacım var. 100 eleman İŞKUR’dan gelmişti şu anda 1 tane var. Bu halde yapıldı bu işler. Aletimiz var, adamımız yok çalıştıracak. Al diyeceksiniz, alamazsınız. Eleman oranı yüzde 40 olmalı. Bu oran yüzde 49 olmuş. Bunu aşağıya çekmek mümkün değil. 200 tane işçiyi çıkarmam lazım. Ben başkaları gibi yapmak istemiyorum. Söz verdim. Daha 1 tane eleman alamadım.” şeklinde konuştu.

 

“NAZİLLİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ortak birçok proje yapacaklarını söyleyen Tetik, “Lütfen bana güvenin, 2 ayda bu oldu. Bir yıl demiştim, hadi bir buçuk yıl olsun. Nazilli çok iyi yere gelecek. Çapahasan Mahallesi’nde 50 yıldır çmzülmeyen imar sorunu çözüldü. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalarımız var. Sümer Mahallesi’nde 70 yıldır yapılmayan altyapıyı yapıyoruz. Çok müjdeli çalımalarım var. Nazilli’nin çehresi değişecek. Nazilli’de kutlama yaptığmız yeri biliyorusunuz orada bir düzenleme yapacağız. Trafik sorunu çözülecek o bölgede. Cumartesi pazarının orada bambaşka bir Nazilli yükseliyor.” dedi.

480 MİLYON TL BORÇ VAR

Göreve gelirken her şeyi bilerek geldiklerini belirten Başkan Tetik, “Belediyenin borcunu bilerek geliyorsunuz. Borcu yönetebilen bir belediye hizmet eder. Bu borç bizi biraz etkiliyor. Kayyum mayyum atanacak durum da yok. Bizden önceki yönetim 150 milyon TL’ye verdi. Toplam 355 milyon TL borç var. NAZBEL’de 110 milyon TL civarında, NAZGEM’in de 10 milyon TL toplamda 480 milyon TL borcumuz var. Devletten bize aylık 22 ve 23 milyon TL geliyor. Maaş ödemem 33 milyon. 10 milyon açık var. Şükür şimdiye kadar ödedik. Hem maaş ödüyoruz hem hizmetleri başlattık.” dedi.

“NAZBEL ATAMASINI KESİNLİKLE ÖZLEM HANIM İSTEMEDİ”

NAZBEL Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Naim Atmaca’yı yönelik eleştirilere yanıt veren Tetik, “Maaiş almayacak, parti içinden yetişmiş bir arkadaşımız olmalı diye düşündüm. Özlem hanım söylemedi. Kesinlikle o istemedi. Ayrılma konusu ise bir sürü şey söylendikten sonra durdum baktım, geldi Naim bey, ‘Beni onurlandırdınız ama çok söylenti var seni yıpratmak istemiyorum’ diyerek ayrıldı. Kendisi ayrıldı. Bir Özlem hanımın dahli yok ve kendisi ayrıldı.” şeklinde konuştu.

“İLÇE BAŞKANI İLE SORUN YOK”

Tetik, atamanın ardından istifa edip göreve geri dönen Aslıhan Ökmen ile arasında bir sorun olmadığını belirtti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP