CHP’de Nilgün Aktaş yeniden sahaya aday olarak çıktı
418 okunma

CHP’de Nilgün Aktaş yeniden sahaya aday olarak çıktı

ABONE OL
26 Mayıs 2024 22:13
CHP’de Nilgün Aktaş yeniden sahaya aday olarak çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Nazilli’de hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında CHP Nazilli İlçe Başkanlığı seçimini kazanan Naim Atmaca’nın göreve gelmesinin ardından Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa eden Nilgün Aktaş, yeniden sahalara dönüyor. 29 Mayıs 2024’te yapılacak Kadın Kolları Başkanlığı seçimi için adaylığını açıklayan Aktaş, siyasetin dinamiklerini nasıl değiştirecek merak konusu oldu.

Nilgün Aktaş’ın Temmuz 2021’den Ağustos 2023’e kadar sürdürdüğü Kadın Kolları Başkanlığı görevinden ayrılması, partililer arasında büyük bir şaşkınlık yaratmıştı. Hiçbir gerekçe belirtmeden sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kadın kolları olarak aldığımız kararlar doğrultusunda son toplantımızı gerçekleştirdik… Hayırlı olsun,” ifadelerini kullanmıştı. Bu belirsiz veda, partide farklı yorumlara yol açmıştı.
Naim Atmaca’nın 5 Ocak 2024’te görevden alınmasının ardından İlçe Başkanlığı görevine getirilen Sema Aslı Ökmen’in de istifası, CHP Nazilli’de suların durulmadığını gösterdi. Nilgün Aktaş’ın bu süreçte sessiz kalması dikkat çekmişti, ancak yeniden adaylığını açıklamasıyla birlikte kulislerde hareketlilik başladı.
Aktaş’ın istifa sürecinde yönetime olan kızgınlık nedeniyle bu kararı aldığı, 31 Mart yerel seçimlerinde ise bu kızgınlık nedeniyle sahada fazla görünmediği biliniyor. Ancak şimdi, bu kızgınlığın geride kaldığını ve partinin geleceği için yeniden sorumluluk almaya hazır olduğunu dile getiren Aktaş’ın bu hamlesi parti içinde bazı kesimler tarafından olumlu bir gelişme olarak değerlendirilirken, bazı önde gelen isimler tarafından ise seçim döneminde yarı yolda bırakanın Belediye Başkanlığının kazanılmasının ardından aday olmasını ise manidar bulduklarını ve eski kırgınlıklar ile anlaşmazlıkların yeniden su yüzüne çıkmasından endişe etiklerini dile getirildi.
CHP Nazilli’de tansiyonun yüksek olduğu bu günlerde siyasi kulislerde Nilgün Aktaş’ın yeniden sahaya inmesinin yanı sıra 31 Mart yerel seçim sürecini başarıyla yürüten Kadın Kolları Başkanı Cavide Sezen Çakırlı’nın yeniden seçilmeye yakın olduğu dile getirildi.

HABER:ARİFE ÇELİK

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP