Çine Sultanhisar ve Germencik’e sosyal tesisleri tahsis etti
466 okunma

Çine Sultanhisar ve Germencik’e sosyal tesisleri tahsis etti

ABONE OL
11 Haziran 2024 21:49
Çine Sultanhisar ve Germencik’e sosyal tesisleri tahsis etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı olağan toplantısının ilk oturumu gerçekleşti.  Toplantı gündeminde yer alan 30 madde ilgili komisyonlara havale edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığındaki toplantıya ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

Efeler, Bozdoğan, Didim, Çine, Kuşadası, Nazilli ve Söke ilçelerinde belirlenen alanların imar komisyonunda görüşülmesi oylandı. Öte yandan, Çine, Sultanhisar ve Germencik’te yer alan sosyal tesislerin belediyelere verilme hususu da oylamaya sunuldu. Mecliste, 7 ek ile birlikte toplamda 37 maddenin komisyona gönderilmesi kararlaştırıldı.

30 AĞUSTOS ETKİNLİKLERİ

Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın birinci oturumunda görüşülen ek gündem maddelerinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri ile ilgili hususlar oylamaya sunuldu. Etkinliklerin detaylarının belirlenmesi amacıyla, Plan ve Bütçe ve Kültür Komisyonu’na konu gönderildi.

AYDIN İÇİN TURİZM MASTER PLANI HAZIRLANACAK

Çine, Sultanhisar ve Germencik belediyelerine sosyal tesis verilmesi ve Aydın İli Turizm Master Planı konusu oylandı.  Komisyonlara havale edilen konular arasında ‘Aydın ili Turizm Master Planı’ yapılması hususu bulunması dikkat çekti. Kuşadası Belediyesi’ne 2024 Mali Yılı bütçesine ek ödenek verilmesi, Çine ilçesindeki Aydın Büyükşehir Belediyesi Enver Salih Dinçer Sosyal Tesisleri üzerinde bulunan Sosyal Tesis Spor Alanı ve Kafeterya ile düğün salonunun Çine Belediye Başkanlığına, Sultanhisar ilçesi Beşeylül mahallesinde bulunan Sosyal ve Kültürel Tesisin Sultanhisar Belediye Başkanlığı’na tahsis edilmesi konuları gündem maddeleri arasında yer alıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP