Ecrin Meydan’ın gülüşünü çaldılar! Babasıyla birlikte gelmişti, İstiklal Caddesi’ndeki patlamada hayatını kaybetti
  • Aydın Halk Haber
  • asayiş
  • Ecrin Meydan’ın gülüşünü çaldılar! Babasıyla birlikte gelmişti, İstiklal Caddesi’ndeki patlamada hayatını kaybetti
122 okunma

Ecrin Meydan’ın gülüşünü çaldılar! Babasıyla birlikte gelmişti, İstiklal Caddesi’ndeki patlamada hayatını kaybetti

ABONE OL
14 Kasım 2022 10:21
Ecrin Meydan’ın gülüşünü çaldılar! Babasıyla birlikte gelmişti, İstiklal Caddesi’ndeki patlamada hayatını kaybetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hainler küçük Ecrin Meydan’ı hayattan kopardı. İstiklal Caddesi’ndeki patlamayla ilgili ortaya çıkan yeni detaylar Türkiye’yi yasa boğmaya devam ediyor. Patlamayla ilgilileri son gelişmeleri paylaşmak için sabah saatlerinde kameraların karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hain saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin kimliklerini açıkladı. Küçük yaştaki Ecrin Meydan babasıyla geldiği İstanbul’da hayattan koparıldı.

İstiklal Caddesi’ndeki patlama sonrası gelen acı haberler Türkiye’yi kahretti. Bırakılan çanta içerisindeki bombanın patlatılması sonucu gerçekleştirilen hain saldırıda 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişi de yaralandı. Yaralananların 50’si hastanelerden taburcu olurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; son durumu aktarmak için kameraların karşısına geçti.

İSTİKLAL’DEKİ PATLAMADA ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Hain saldırının meydana geldiği bölgede incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Soylu, hayatını kaybedenlerin kimliklerini açıkladı.

Bakan Soylu “Bu olayın sonunda hayatını kaybeden kardeşlerimizin Arzu Özsoy, İstanbul 1984 doğumlu ve kızı Yağmur Uçar, Ereğli 2007 doğumlu. Yusuf Meydan, Palu 1988 doğumlu. Ecrin Meydan, Seyhan doğumlu. Adem Topkara, Gümüşhane Torul 1982 doğumlu ve eşi Mukaddes Elif Topkara hanımefendi Rize Kalkandere 1995 doğumlu. Rahmetli Rahman’a kavuştular. Şehit oldular. Allah peygamber efendimize komşu eylesin. Allah cennetiyle cemaliyle müşerref eylesin. Ailelerine, yakınlarına, milletimize baş sağlığı dileklerimi iletiyorum.” dedi.

ECRİN TÜRKİYE’Yİ AĞLATTI

Hayatını kaybedenleri arasında küçük yaştaki Ecrin Meydan, Türkiye’nin acısını daha da katladı.

“YÜREĞİMİZ GELEN ACI HABERLE YANDI” DİYEREK DUYURDU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda Bakanlık çalışanlarından Yusuf Meydan’ın ve kızı Ecrin’in hayatını kaybettiğini duyurdu.

Bakan Yanık açıklamasında, “Yüreğimiz İstanbul’daki hain saldırıdan gelen acı haberle yandı. Çalışma arkadaşımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin’i kaybettik. Ailesinin, yakınlarının ve çalışma arkadaşlarımızın başı sağ olsun. Bir baba ve kızının hayatını kaybetmesine neden olan bu kalleş saldırıyı lanetliyorum. Devlet olarak tüm imkanlarımızla hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerinin ve yaralılarımızın yanındayız. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiçbir şer odağının gücü yetmeyecek” ifadelerini kullandı.

KIZ İSTEMEK İÇİN İSTANBUL’A GELMİŞLER

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Yusuf Meydan’ın ailesiyle birlikte kız istemek için İstanbul’a gittiği öğrenildi. Hafta sonu olduğu için Yusuf Meydan ailesiyle birlikte İstiklal Caddesi’nde geziye çıkarken; Yusuf Meydan, kızı Ecrin ile İstiklal Caddesi’nde gezdiği sırada hain bombalı saldırıda hayatını kaybetti.

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer ise sosyal medya hesabından, “Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yapan, değerli personelim, çalışma arkadaşım Yusuf Meydan ve kızı Ecrin’i İstanbul’daki hain terör saldırısında kaybetmenin derin acısını yaşamaktayız. Çok üzgünüm çok” dedi.

2’Sİ AĞIR 5 YARALI YOĞUN BAKIMDA

Öte yandan açıklamasının devamında yaralıların son durumu hakkında da bilgi veren, İçişleri Bakanı Soylu, yoğun bakımdaki 2 kişinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Bakan Soylu’nun açıklamasının devamı şöyle; “3 aile 2’şer kayıp ve yine 81 yaralımız vardı. 50 yaralımız hastanelerden taburcu oldu. Bunların bir bölümü kulak çınlamasıyla tedbiren hastanede tuttuğumuz kardeşlerimizdi. Doktorlarımız gidebilirler dedikten sonra hepsi evlerine intikal ettiler. 5 yaralımız şu anda yoğun bakımda. 2 yaralımızın durumu da ağır. Yine diğerleri tedbiren hastanede tutuluyorlar. Onlara da Cenabı Allah’tan şifa diliyorum” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP