Erdoğan Güçlü Türkiye Ve Güçlü İstabul Buluşmasına Katıldı
164 okunma

Erdoğan Güçlü Türkiye Ve Güçlü İstabul Buluşmasına Katıldı

ABONE OL
25 Mayıs 2023 22:36
Erdoğan Güçlü Türkiye Ve Güçlü İstabul Buluşmasına Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güçlü Sanayi ve Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması’na katıldı. Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu TRT’deki açıklamasında bizim terör örgütleriyle görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu, bunu ispatlayamazsan namertsin. Bizim terör örgütleriyle, temsilcileriyle herhangi bir yerde, herhangi bir görüşme yaptığımızı ispatlamak hukukun dili itibariyle,  müddei iddiasını ispatla mükelleftir” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Güçlü Sanayi ve Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması programına katıldı. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve iş insanları katıldı.

“MİLLET İTTİFAKI OLARAK PARLAMENTODA YASAMA OLARAK BİR ŞEY YAPMA ŞANSINIZ YOK” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “Yatırımın istihdamın üretimin kıymetini en iyi sizler takdir edersiniz. Bunun için ülkenin öncelikli ihtiyacının güven ve istikrar iklimi olduğunu da yine en iyi sizler bilirsiniz. Biz 21 yıldır ülkemize ve milletimize işte bunu verdik. Biz güveni sağladık. İstikrarı sağladık. Milletimiz de çalıştı, çabaladı, alın terini kabiliyetini ortaya koydu. Hep birlikte asırlara bedel demokrasi ve kalkınma atılımları gerçekleştirdik. Bu süreçte önümüze çıkan engelleri birlikte aştık. Tuzakları birlikte bozduk, senaryoları birlikte yırtıp attık. Cumhuriyetimizin ilk asrını geride bıraktığımız 2023’ü Türkiye Yüzyılı’na birlikte hazırladık. 14 Mayıs seçimlerinin meclis aşaması tamamlandı. 14 Mayıs sıradan bir tarih değil. 14 Mayıs, gideceğiz 1950 ve onun yeni bir yapılanmasını gerçekleştirdik. 14 Mayıs’ta milletimizin teveccühünü kazandık. Fakat, kıl payı da olsa yetmedi. Şimdi Pazar günü 2. turunu yapıyoruz. Pazar geldi ve Pazar günü inşallah milletimiz, 14 Mayıs’ın adeta tamamlayıcısı konumunda olan bu tarihi, inşallah farklı bir oranla bu kardeşinize tevdi edecektir diye inanıyorum. Bunu niye söylüyorum. Her şeyden önce milletimiz parlamentoda tercihini 323 milletvekili ile Cumhur İttifakı’ndan yana yaptı. Bu ne demektir. Yani, Millet İttifakı olarak sizin parlamentoda yasama olarak herhangi bir şey yapma şansınız yok. Artık milletimiz, bu şansı, bu iradeyi Cumhur İttifakı’na verdi. Cumhurbaşkanlığında da şahsımıza 27 milyondan fazla vatandaşımız yüzde 49,5 oy oranıyla büyük bir teveccüh gösterdi ancak sistem gereği seçimin sonuçlanması, 2. tura kaldı. Milletimiz, meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek, ülkenin yönetiminde bize olan güvenini tekrar teyit etmiştir. Aynı zamanda bu kararıyla milletimiz muhalefete ve tüm dünyaya da çok net mesajlar göndermiştir. Ülkemizi tekrar koalisyon günlerine döndürme önerilerine, yani eski Türkiye önerilerine hayır diyerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yeniden güvenoyu vermiştir. Terör örgütleriyle, gizli açık iş tutanlara gönlünün kapalı olduğunu sandıkta göstermiştir” şeklinde konuştu.

“SEÇİMLERİN ARDINDAN KILIÇDAROĞLU’NUN ÇEKTİĞİ EZİYETE DE SON VERECEĞİZ” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhalefet cenahında ortalık adeta toz duman. CHP Genel Başkanı hem kendi partisi içindeki sıkıntılarıyla, hem de ilkesizlik üzerine kurulu savrulmalarıyla o bildik siyasetini kendi başına sürdürüyor. Kendi partilileri dahil, kimsenin bu kişiyi taşıyacak mecali kalmadı. Karar pazar günü. İnşallah pazar günü seçimlerin ardından, Kılıçdaroğlu’nun çektiği eziyete de son vereceğiz, milletçe. Kolay değil, 15 seçim bizimle yarışa girdin. Hepsini kaybettin. Şimdi artık Cumhurbaşkanı adayı olarak tekrar giriyorsun. CHP Genel Başkanı öyle çaresiz durumda ki, kafası zehir gibi çalışan gençlerimizin şu anda yaptığı bir video üzerinden kaset kumpas geçmişinin üzerini örtmeye çalışıyor. Hadi kendisinin o koltuğa nasıl monte edildiğini bir kenara bıraktık, CHP’den ayrılarak Cumhurbaşkanı adayı olan birisine daha dün yaptıkları ortada. Kandil’deki terör örgütünün elebaşlarının neredeyse her gün kendisi için yaptıkları destek çağrıları, 14 Mayıs’tan sonra da kesintisiz devam etti. Benim onlarla ilişiğim yok diyor, nasıl yok. Konvansiyonel medya dahil hepsinden sana destek mesajları yayınlanıyor. Dikkat et, Erdoğan’a böyle bir destek mesajı yayınlanmıyor. Haşa, zaten onlardan gelen desteği biz kabullenmeyiz. Bize milletimizin desteği yeter. Farkımız bu. Avrupa’daki terör örgütü yandaşlarının kendisine oy vermeyenlere yönelik saldırıları, sandıklar kapanana kadar sürdü. Sandıklarda şu anda özellikle Cumhur İttifakı’na oy verenlere karşı veya oy vereceklerini bildikleri kişilere karşı nasıl saldırdıklarını duyuyorsunuz, görüyorsunuz herhalde” şeklinde konuştu.

“TEK VASFI SIĞINMACI DÜŞMANLIĞI, YABANCI YATIRIMCI DÜŞMANLIĞI” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yurt dışındaki tefecilerin Bay Bay Kemal biliyorsunuz 300 milyar doları, Londra’daki tefecilerden alıp getirecekmiş. Aramızda burada, finansçılar var, bankacılar var. Onlar da oralardan buralara paralar nasıl getirilir, gayet iyi bilirler. Böyle de yalan mı olur? Yetti artık. Bıktık. Londra’nın tefecilerinden herhalde bunlar olsa olsa esrar eroin kaçakçılarıdır. Buna galiba demişler ki; ya, hiç oyalanma git, biz seçimden sonra bu işi de getirirsen sana buralardan bir şeyler göndeririz. Bay Bay Kemal, sana delikli iki buçuk kuruş bile vermezler, göndermezler. Yok böyle 25 kuruşa simit ya, yok. Kimi aldatıyorsun? Ülkemize parmak sallayanların hezeyanları da henüz bitmiş değil. Tek vasfı sığınmacı düşmanlığı, yabancı yatırımcı düşmanlığı olan birini yanına alarak tüm bu gerçekleri ters yüz edebileceğini düşünen bir zihniyetle karşı karşıya bulunmamız da ayrı bir facia. Biz şu anda Kuzey Suriye’de briket evler yaptık. Bunu sadece devlet olarak değil, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yaptık. Katar destekli, 1 milyon mülteci alabilecek yine Suriye’de konutlar yapma çalışmaları devam ediyor. Dün, İçişleri Bakanım bunun temel atma törenini başlattı. Bununla birlikte de biz, Türkiye’deki Suriyelilerin buralara gönüllü bir şekilde gidişinin alt yapısını oluşturduk, oluşturuyoruz. Bunları kovarak değil, bunları cebren ve hile ile göndererek değil, Almanya’sı, Fransa’sı, Amerika’sı, bu tür mültecileri nasıl ülkelerine davet ediyorsa, aynı uygulamanın bir değişik benzerini biz de yapalım istedik ve bunu yapıyoruz. Çünkü yaptığımız işin insani, vicdani ve bir diğer taraftan da İslami bir yönünün olması gerekir diye inanıyoruz” dedi.

“BENİM MİLLETİM TERÖRİSTİ ÇIKARMAK İÇİN GAYRET EDEN KILIÇDAROĞLU’NA OY VERMEZ” 

Katılımcılara video da izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belge ortada mı, deliller ortada mı? Başka bir şey anlatmaya gerek var mı? Hala diyor ki, bizim teröristlerle iş birliğimiz yok. İşte ortada. Hayatın yalan, hayatın. Fazla söze hacet yok. İnşallah pazar günü bu delillerin, bu tabloların hesabını benim milletim, bu teröristlerle el ele, omuz omuza olanlardan soracaktır diye inanıyorum. 14 Mayıs’ta yarım kalan işi tamamlayacak, ardından da hep birlikte Türkiye Yüzyılı’nın inşası için gece gündüz çalışacağız. Bu Selo kim? Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin canına giren teröristtir. Şimdi ne diyor? Selo’yu eğer çıkarmak istiyorsanız, oyu bize vereceksiniz diyor. Kim diyor bunu, Kılıçdaroğlu. Benim milletim bir teröristi çıkarmak için gayret eden Kılıçdaroğlu’na oy vermez. Ben buna inanıyorum. Benim milletim millidir, yerlidir. Benim milletim vatanseverdir. Asla sizlere yol vermez. Bunların hesabını pazar günü soracaktır. Rabbim insana ancak çalıştığı kadarı vardır buyuruyor. Biz, ülke ve millet olarak tek çaremizin çalıştığımızın karşılığının olduğunu ve karşılığını da alarak yol yürümek olduğunu gayet iyi biliyoruz” diye konuştu.

“SANA KALAN MİLLETVEKİLİ SAYISI BUNLARLA MUKAYESE EDİLEMEYECEK DERECEDE AZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazartesi gününden itibaren de bu şekilde mücadeleye devam edeceğiz. Az önce bakanım da ifade etti. Yüzde 1’i bile bulmuyor bunların toplam oy oranı. Fakat, 40 tane milletvekilliği aldılar. Bunu oy oranına vurduğunu zaman, ya sen hesap uzmanıydın, bir hesap uzmanı olarak sana kalan milletvekili sayısı bunlarla mukayese edilemeyecek derecede az, yok oldun ya. Sen şimdi pazartesi gününden sonra haline bak. Senin halin nice olacak. Bende hayatının bir döneminde ticaretle uğraşmış bir kardeşinizim. Hayatı başkaları gibi Sırça Köşklerde değil, Kasımpaşa’da öğrendim. Bu şehirde ayakta kalmanın, bu şehirde onuruyla, şerefiyle, başı dik bir şekilde yaşamanın manasını biz çok iyi biliriz. İstanbul’da öğrendiklerimizi, siyasi hayatımızın her safhasında, kendimize rehber edindik. Ne yaparsak yapalım önce dönüp milletimize baktık. Ülkenin ve milletin menfaatlerini asla pazarlık konusu haline getirmedik. 4 buçuk yıl net, İstanbul’a belediye başkanlığı yaptım ve İstanbul’a belediye başkanlığı yaptığım döneminde kadri kıymetini en iyi İstanbullular bilir. Düşünün, İstanbul hep öyle tarif ederim CHP’yi, çöp, çukur, çamur. 3Ç. Çöp var mıydı? Dağlar vardı. Çukurlar vardı. Çamur vardı ama bunların ötesinde bir de İstanbul susuzdu. Biz, 110 kilometreden İstanbul’a suyu getirdik. İstanbul’u susuzluktan kurtardık. Onu da geçiyorum, İstanbul’da Belediye Başkanlığı’nı CHP’li Nurettin Sözen’den aldık. O dönemde 50 bin haneye doğal gaz getirmişlerdi. Göreve geldik ve cezaevine gittiğim zaman 1 milyon 250 bin haneye doğal gazı getirmiştim, o şekilde de cezaevine gitmiştim. Biz bunlarla övünüyoruz. Bay Bay Kemal, senin geçmişinde ne var ya? Referansın ne bunu söyle. Bizim referansımız ortada. O günden bugüne, Haliç’in hali neydi? Kokudan geçiliyor muydu? Oradan, geçilmiyordu. Aynı şekilde Atatürk Kültür Merkezi, bütün o sözde sanatçılar, burası yıkılırsa yapılmaz diyorlardı. Muhsin Ertuğrul’la ilgili de, İstanbul Kongre Merkezi, 40 metre derinliktedir. Bu kısım 17 metre, altında otoparklar filan var. Burası da yine belediye başkanlığımız döneminde yapıldı ve o sözde sanatçılar bunlar burada tiyatroyu yapmayacaklar dediler, e yaptık. Daha büyüğünü, daha güzelini yaptık. Farkımız bu. AKM, muhteşem bir şekilde yapıldı ve şu anda hizmet veriyor. Biz yapamayacağımız hiçbir şeyi söz vermedik. Yaptık ve şimdi oradan tüm sanatseverlere hizmet veriliyor. Türkiye’nin bekası söz konusu olduğunda kimseyi gözümüz görmedi. Bu uğurda gerektiğinde dünyanın en güçlü lobilerine meydan okuduk. PKK’sından, FETÖ’süne tüm terör örgütleriyle mücadele ettik. 15 Temmuz gecesini hatırlayın. Gerektiğinde her türlü riski alarak, canımızı ve siyasi ikbalimizi tehlikeye atmaktan çekinmedik. Ama hiçbir zaman ülkemizin, milletimizin ve umudunu bize bağlamış 100 milyonlarca mazlum ve mağdurun hakkını kimseye yedirmedik. BM’den NATO’ya, G20’den diğer yapılara kadar tüm uluslararası platformlarda Türkiye’nin çıkarlarını cesaretle savunduk. Rusya-Ukrayna krizi dahil, dünyanın en zorlu sınamalarından ülkemizi sahili selamete başarıyla çıkardık” ifadelerini kullandı.

“SEÇ-BEĞEN-AL UCUZLUĞUNA KENDİNİ KAPTIRANLARDAN OLMADIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi bölgesindeki çatışmaların tarafı haline getirmeye çalışanların oyunlarına gelmedik. Savaş ateşine benzin taşıyan değil, akan kanı ve gözyaşını durdurmanın çabasını sergileyen bir ülke olduk. Doğu Akdeniz’den Mavi Vatan’a hiçbir yerde geri adım atmadık. Ne bizim olmayana el uzattık, ne de başkalarının milletimizin lokmasına el uzatmasına rıza gösterdik. Siyasette kalbi Türkiye için çarpan herkesle ortak bir paydada buluşmaya çalıştık. Önce ülkem ve milletim diyen tüm vatandaşlarımıza, kapılarımızı da, kollarımızı da sonuna kadar açtık. Bunun için gerektiğinde herkesle görüştük, istişare ettik. Haklı eleştirilere kulak verdik, kimden gelirse gelsin, Türkiye’nin hayrına olacak her teklifi değerlendirdik ama siyaseti asla bir at pazarlığı olarak görmedik. Ne vereyim abime, anlayışıyla siyaset yapmadık. Seç, beğen, al ucuzluğuna kendini kaptıranlardan olmadık. Dün de böyleydik, bugün de böyle davranıyoruz. Cumhur İttifakı günlük çıkarlar değil, bir ortak değerler ittifakıdır. Cumhur İttifakı Türkiye ortak paydasında buluşanların adresidir. Cumhur İttifakı, vatanın bekasını her şeyin önünde görenlerin çatısıdır. Bunun dışındaki her şey lafı güzaftır” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.