Erol Karakuş: “Mesleksizlik gelecek için büyük risk”
130 okunma

Erol Karakuş: “Mesleksizlik gelecek için büyük risk”

ABONE OL
22 Eylül 2022 11:30
Erol Karakuş: “Mesleksizlik gelecek için büyük risk”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş, nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Nazilli Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Lisesi kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş, dev bir proje için düğmeye bastı. 1 Ekim’de yapılacak seçime beyaz liste ile girecek olan Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş, ilçeye Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Lisesi kazandırmayı hedefliyor. Söz konusu projeyle nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve istihdama katkı sağlamayı amaçlayan Karakuş’un okul projesi, ilçede büyük yankı uyandırdı. İnşaat Mühendisi (İTÜ) Erol Karakuş’un okul projesine üyelerden tam destek geldi.

 

“EĞİTİM SEFERBERLİĞİ İLAN EDECEĞİZ”

Proje ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Karakuş, şu ifadeleri kullandı: “Aydın’da ara eleman eksikliğinin had safhada olduğu gerçeğini yıllardır vurguluyoruz. Ancak bununla ilgili maalesef ki somut bir adım atılmıyor. Geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek olan Mesleki Eğitim İşbirliği protokolü imzalanmıştı. Biz göreve geldiğimizde bu protokol kapsamında yer alan 81 ilde 81 meslek lisesi projesinin birini ya da bütçemiz dahilinde bölgemizdeki iş insanlarının katkılarıyla bir eğitim seferberliği ilan ederek bölgemize Meslek Lisesi kazandırmak istiyoruz.”

 

“ATÖLYELER VE LABORATUVARLAR KURACAĞIZ”

Nazilli’de gençlerin en iyi şekilde eğitim alması için seferber olunmasını gerektiğini söyleyen Karakuş, “Mesleksiz olduğu için birçok gencimiz maalesef ki işsiz kalıyor. Bu aslında gelecek açısından da büyük bir risk. Bizim yapacağımız bu çalışmalarla piyasada talep gören niteliklere göre hazırlanan, yeni ve dinamik bir mesleki eğitim modeline destek vermek istiyoruz. Açılacak olan Meslek Lisesi’nde atölyeler ve laboratuvarlar kuracağız, mevcut olan okulları da yenileyeceğiz. AR-GE ve Beceri Tasarım Atölyelerini faaliyete geçireceğiz. Eğitim içeriklerini TOBB ETÜ desteğiyle hazırlanmasını sağlayacak, bu konuda milli eğitim camiası ve üniversitemizle hep kol kola olacağız.” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP