EROL KARAKUŞ; “TİCARET ALANLARINI GENİŞLETECEĞİZ”
109 okunma

EROL KARAKUŞ; “TİCARET ALANLARINI GENİŞLETECEĞİZ”

ABONE OL
20 Eylül 2022 12:13
EROL KARAKUŞ; “TİCARET ALANLARINI GENİŞLETECEĞİZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 Ekim’de yapılacak olan Nazilli Ticaret Odası seçimleri için beyaz liste ile yarışa katılacağını açıklayan İnşaat Mühendisi Erol Karakuş, Nazilli ve çevre ilçelerde gençlerin iş sahası yetersizliği nedeniyle yaşadıkları şehirleri terk etme eğiliminde olduğunu belirtti. Karakuş; “Şehrimizin ve memleketimizin geleceği olan girişimciler ve iş arayan gençlerimizin umudu olacağız” dedi.

Nazilli ve çevre ilçelerde yaşayan gençleri memleketlerinde tutmanın birinci yolunun onlara iş sahası yaratmaktan geçtiğine vurgu yapan Nazilli Ticaret Odası (NTO) Başkan Adayı Erol Karakuş, “Gençlerimizi ilçemizde tutmanın yolu onlara iş sahası yaratmaktır. Gençlerimiz Nazilli’de çalışabilecekleri yeterli fabrika bulamadıkları gibi, kendi işlerini kuracak yeni dükkan dahi bulamıyorlar. Pırıl pırıl gençlerimizin makus sonu yevmiyeli tarım işçiliği olmamalı. Gençlerimizin önüne yollar serilmeli, onlar kendi istedikleri ve kendilerine uygun buldukları yolları seçmelidirler” İfadelerini kullandı.

“KONUT VE TİCARİ ALANLAR BİRLİLTE PLANLANMALI”

Nazilli başta olmak üzere ilçelerde büyük eksikliği hissedilen yeni ticaret alanları açılabileceğini vurgulayan Erol Karakuş; “Bunu yapmak zor olmadığı gibi yakın çevremizde örnekleri de mevcut. Nazilli’de yeni imara açılan Zafer Mahallesinde konutların altına yapılan dükkanlar orada az da olsa bir ticaret alanı oluşturmuştur. Yine şehrin genişleyeceği alanlar belediyemizle yapılacak istişarelerle planlanarak sadece konut değil, konut ve ticaret alanının birlikte planlanmasıyla kentimizin ticari alanları yaygınlaştırılabilir. Zafer Mahallesi örneğimizde olduğu gibi bu örnek Efeler ilçesinde de Mimar Sinan bölgesine uygulama başarıyla hayata geçirmiş alanlardandır.”

“SANAYİ DÜKKANLARINI ARTIRMALIYIZ”

Nazilli’nin önemli iş sahalarından eski ve yeni sanayide dolgunluğun had safhada olduğunu ve esnafların bu konuda talebinin yoğun olduğunu vurgulayan Karakuş, “Bu dolgunluğun oluşturduğu rant dolayısıyla kiralar her geçen gün hızla artıyor. Bunun çözümü yeni sanayi alanları açmak. Bu konudaki eksikliğin ve aciliyetin farkındayız. Göreve geldiğimizde öncelikli olarak bu ihtiyaca odaklanacağız ve yetkililerle görüşerek bulunacak uygun bir arazinin yeni bir sanayi sitesi olarak hizmet etmesi için çaba sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP