EURO 2024’de Kriz! UEFA’ya Şikayette Bulundular!
178 okunma

EURO 2024’de Kriz! UEFA’ya Şikayette Bulundular!

ABONE OL
17 Haziran 2024 18:13
EURO 2024’de Kriz! UEFA’ya Şikayette Bulundular!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kosova Futbol Federasyonu, (FFK) yayımladığı bildiriyle EURO 2024’te bu tür mesaj ve çağrıların engelsiz bir şekilde sergilenmesini “anlamsız ve saçma” olarak nitelendirdi.

SIRBİSTAN FUTBOL FEDERASYONUNA KARŞI SIKI DİSİPLİN TEDBİRLERİ TALEP ETTİ

999

Bildiride, “FFK, Sırbistan-İngiltere karşılaşmasında Sırp taraftarların Kosova aleyhine siyasi, şovenist ve ırkçı mesajlar içeren bayrak, slogan ve tezahüratlar sergilemesi nedeniyle UEFA’ya resmi tepki gösterdiğini kamuoyuna duyurdu. FFK, gerekli delillerle birlikte UEFA’ya sunduğu şikayette, bu tür vakaları tekrarlayan Sırbistan Futbol Federasyonuna karşı sıkı disiplin tedbirleri talep etti.” ifadelerine yer verildi.

“FUTBOL, ŞOVENİSTLERİN VE IRKÇILARIN NEFRET SÖYLEMİNİ TEŞVİK ETMESİNE HİZMET ETMEMELİDİR”

Screenshot_5

EURO 2024 gibi büyük bir etkinlikte Kosova devletine karşı yapılan çağrıların, milliyetçi gruplar için motivasyon kaynağı olduğuna ve bölgenin kırılgan güvenliğini tehdit ettiğine vurgu yapılan bildiride, bu tür pankartların gelecekteki maçlarda sergilenmemesi konusunda organizatörlerden dikkatli olmaları talep edildi.

Başka bir kişi veya ülkeye karşı nefret felsefesine sahip kişilerin futbol sahalarında yer verilmemesine çağrıda bulunulan bildiride, “Futbol, şovenistlerin ve ırkçıların nefret söylemini teşvik etmesine hizmet etmemelidir.” denildi.

EURO 2024 C Grubu’nda dün Sırbistan ile İngiltere arasında oynanan karşılaşma, İngiltere’nin 1-0 üstünlüğüyle tamamlandı.

 

 

MYNET

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP