KPSS’de üçlü inceleme: Öğrenci, kitapçık ve cevap anahtarı
148 okunma

KPSS’de üçlü inceleme: Öğrenci, kitapçık ve cevap anahtarı

ABONE OL
6 Ağustos 2022 11:03
KPSS’de üçlü inceleme: Öğrenci, kitapçık ve cevap anahtarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Soru benzerliği iddiaları üzerine şaibe şüphesi karışan 2022 KPSS’nin iptali sonrası soruşturma derinleşiyor. Yediiklim Yayınevi’nin kitapçıklarına el koyan yetkililer, sorularla birlikte cevap anahtarlarını da inceleyecek. Bu kurumda eğitim alan öğrencilerin cevapları mercek altına alınacak

2022 KPSS iptaline varan soru benzerliğinde kilidi ‘cevap anahtarı’ açacak. Buradan yola çıkacak bilirkişiler, benzeme olasılığı güç olan sorulara sınavda verilen cevapların izini sürecek. Yediiklim Yayınevi’nde yapılan aramalarda soru kitapçıkları dışında öğrencilerin listesine ait dosyalara da el koyuldu.

YAYINLARI TEK TEK MERCEK ALTINDA

Bu kapsamda Yediiklim Yayınevi’nin kurslarında eğitim alan öğrenciler tespit edilerek soru kitapçığı ve cevap anahtarları detaylı bir şekilde incelenecek. Benzer olduğu iddia edilen 20 soruyu doğru cevaplayanlar tespit edilecek. Bu adayların Yediiklim Yayınevi ile bağlatısı olup olmadığına bakılacak. Bilirkişiler tarafından, matematiksel olarak bu kadar çok sorunun tahmin edilip edilmeyeceğine bakılacak. Birebir aynı olan sorulardan güncel olanların tahmin edilebileceği göz önünde bulundurularak benzeme olasılığı güç olan sorular üzerinde durulacak. Yediklim’in 2022 yılında hazırladığı bütün materyaller ayrıntılı bir şekilde incelenecek. Soru bankaları, yaprak testlerin yanı sıra sosyal medyada yaptıkları yayınlar, paylaştıkları konu anlatımı ve soru çözüm videoları geriye dönük mercek altına alınacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP