Moliere’in Cimri’si Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelendi
148 okunma

Moliere’in Cimri’si Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelendi

ABONE OL
12 Aralık 2022 12:18
Moliere’in Cimri’si Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fransız Oyun Yazarı Moliere tarafından 17’nci yüzyılda kaleme alınan ve Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğunca sahnelenen ünlü tiyatro oyunu ‘Cimri’ büyük beğeni topladı.

Yönetmen Mukaddes Yüksel’in yeniden düzenlediği, Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan ‘Cimri’, Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda sahnelendi.

 

2 perde olarak hazırlanan oyunda; Nurşen Osanç, Ender Çetin, Egehan Kozlarlı, Canan Çengelci, Ertan Tonbak, Selin Yüksel, Latif Akgün, Abdullah Köner, Ali İhsan Karakaya, Emre Grep, Atife Yeşiltepe ve Cihan Tarhan rol aldı.

 

Yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede hazırlanan oyuncular sahnede gösterdikleri performansla profesyonel oyunculara taş çıkarttı.

Parayı bütün insani değerlerin üstüne koyan, kendisine yabancılaşan ve para karşısında özgürlüğünü yitiren insanları ve toplumsal ilişkileri eleştiren oyun seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

Program sonunda Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan emeklerinden dolayı oyunculara tek tek teşekkür etti.

 

Hediye ve çiçek takdiminin ardından Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu adına başrol oyuncusu Ender Çetin Başkan Özcan’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Tiyatronun ‘insanı insanla anlatma sanatı’ olduğunu söyleyen Çetin; “Bu sahnedeki arkadaşlarımız çok büyük emek harcadılar. Bu gösteriyi sunabilmek için bir çok arkadaşımız da sponsor oldu. Her şeyin ötesinde en özel teşekkürü de Mukaddes hocamıza yapmak istiyorum” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP