Mustafa Ertekin Sessizliğini Bozdu
723 okunma

Mustafa Ertekin Sessizliğini Bozdu

ABONE OL
4 Ocak 2023 13:15
Mustafa Ertekin Sessizliğini Bozdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde Nazilli Meclis Toplantısı’nda İYİ Parti ve CHP’nin oyları ile alınan red kararı hakkında Mustafa Ertekin Açıklama yaptı.

Gazetemiz Aydın Halk Haber’e konuşan Ertekin, ‘Nazilli adına pozitif bir karar olduğunu düşünmüyorum’ diyerek konuştu.

RED KARARINI KINIYORUM

Kararı Kınayan Ertekin; “Nazilli’de büyümüş bir Sümerbank çocuğu ve hayatını Naziili’de geçirmiş bir Nazilli sevdalısı olarak Belediye meclisinin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a verilecek hemşehrilik beratı ile ilgili olarak almış oldukları RED kararını kınıyorum.

Alınan bu kararda Nazilli adına herhangi bir pozitif unsur göremediğimi üzülerek ifade etmek istiyorum.

Kararın Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ilçe başkanlarının kendi egolarının tatmin etmekten öte herhangi bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

‘NAZİLLİ’MİZE YAKIŞMADI’

En basit tanımıyla kendisini Nazilli hemşehrisi olarak gören bir insana karşı alınan bir tavır Türk misafirperverliğine uymayan bir kabalıktır. Ve asla Nazilli’mize yakışmamıştır.

Alınan bu kararın “bizim dediğimiz oldu onlara iş yaptırmadık “ demekten başka hiçbir izzahı ve Nazilli’mize bir katkısı olamaz.

Nazilli adına bu güne kadar hayırlı bir iş üretmeyen ilçe başkanlarının özür dilemelerini ve bu kararın yanlış bir karar olduğunu açıklamalarını ve alınan bu kararın ivedilikle düzeltilmesini bekliyorum.

Lütfen egolarınızdan kurtulun ve Nazilli halkı için iyi olan bir şeyler yapın.

Bu alınmış olan karar sadece iki parti ilçe başkanının egolarını tatminden öte gitmeyen Nazilli Olarak her platformda Nazilli Kalkınmıyor sanayileşmiyor yatırım alamıyor söylemlerini söyleyerek ucuz politika yaptıklarını kanıtlamış olmaktan öte bir anlam içermemektedir.

Kaldı ki evimize gelen Tanrı misafirini kabul etmek ve onu memnun etmek için elinden gelen her türlü çabayı gösteren aile bilincimiz çerçevesinde örf ve adetlerimize ters düşen bu kararı Nazilli halkını küçük düşürmek olarak yorumluyorum.

Evimize üstelik elleri dolu gelen bir misafiri kovmak hangi akla hizmettir. Bunun Nazilli’mize ne faydası olacaktır. Türkiye gündemine Nazilli’yi bu konu ile ilgili olarak kötü bir şöhret kazanmasına yol açan iki ilçe başkanı bunun mantığını nasıl izzah edeceklerdir.

Bu karar Nazilli’mizin tarihine kazınmış kara bir leke olarak görüyorum. Bu lekeyi temizlemek Bu iki ilçe başkanı ve olumsuz karara çanak tutan meclis üyelerinin vebalidir.

En kısa sürede bu yanlıştan dönülerek Nazilli halkından özür dilemeleri ve Nazilli için alınmış bu yanlış kararın sorumluluğunu üstlenerek istifa etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Nazilli sizin gibi yaşadığı şehri ve geleceğini düşünmeden sadece ego tatmini yaşayan bu ilçe başkanları ve meclis üyeleri bu yanlış kararın sorumluluğunu üstlenerek istifa edip Naziili halkından özür dilemelidirler.

Tabiki bu erdemi gösterebilecek az da olsa vicdani sorumluluklarını hafifletecek ve bir karaktere sahip olduklarını kanıtlamaları için Nazilli halkından özür dileme erdemini göstermelerini bekliyorum.” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP