https://aydinhalkhaber.com/wp-content/uploads/2023/02/png_20230220_201906_0000.png
NAZGEM Müdürü Görevden Alınıcağını Anlayınca İstifa Etti
1926 okunma

NAZGEM Müdürü Görevden Alınıcağını Anlayınca İstifa Etti

ABONE OL
8 Aralık 2022 18:40
NAZGEM Müdürü Görevden Alınıcağını Anlayınca İstifa Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti’li meclis üyesi Tuncay Ayas, Nazilli Belediyesi’nin NAZGEM şirketindeki görevlerinden istifa ettiğini belirtti. Yazılı bir açıklamada bulunan Tuncay Ayas, “Görevlerimden prensiplerim ve yaşam tarzıma saygım gereğiyle istifa ediyorum” dedi.

Nazilli Belediyesi’nde Başkan Kürşad Engin Özcan, İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçtikten sonra zorlu süreç devam ediyor. 2019 seçimlerinde İYİ Parti’den seçilerek meclis üyesi olan emekli öğretmen Tuncay Ayas, Başkan Özcan göreve başladıktan sonra belediyeyle beraber NAZGEM Eğitim Kurumlarını faaliyete geçirmişti. Ayas, burada NAZGEM Eğitim Anonim Şirketi idarecilik ve NAZGEM Eğitim A.Ş.’nin MEB bünyesindeki Sosyal Etkinlik Merkezi Temsilciliği görevlerini yürütüyordu. Ayas, aldığı kararla noter aracılığıyla istifa dilekçesini belediyeye iletti. Tuncay Ayas aldığı kararını yazılı bir açıklama ile kamuoyu ile paylaştı.

“PRENSİPLERİM VE YAŞAM TARZIMA SAYGIM GEREĞİ İSTİFA EDİYORUM”


Ayas, “NAZGEM’de 2019 yılı Ekim ayında faaliyete başladık. Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasından sonra 2020 yılında Nazilli Belediyesi’ne devri yapıldı. Kuruluş amacı belediyeciliğin sosyal yönünü de göstermek olan kurumumuzda 3 yılı aşkın sürede içinde tıp, hukuk, mühendislikler, öğretmenlik ve çok çeşitli alanlarda yüzlerce öğrenciyi üniversitelere yerleştirdik. Bunların içinde maddi durumu kötü hatta çok çok kötü olan ailelerin çocuklarını üniversitelere, fen liselerine, Anadolu liselerine yerleştirme mutluluğunu yaşadık. Üniversite tercih dönemlerinde ve yaz kurslarımızda yüzlerce öğrenciye destek olduk. Velimiz olsun olmasın birçok aileye rehberlik hizmetleri verdik. Bütün bunlar olurken Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan hep yanımızda idi. Başkan Özcan hayatının siyasi manevrasını yapınca, yeni rotasında yeni yol arkadaşları ile yürüyebileceği düşüncesi ile farklı düşüncelere yol açmamak için 5 Aralık 2022 Pazartesi günü (Aralık meclis toplantısı öncesi) Nazilli 3. Noterliğinden “Nazgem Eğitim Anonim Şirketi idarecilik görevimden ve Nazgem Eğitim A.Ş’nin MEB bünyesindeki sosyal etkinlik merkezi kurucu temsilciliği görevlerinden prensiplerim ve yaşam tarzıma saygın gereği istifa ediyorum” ibareli istifa dilekçemi 12396 no ile gönderdim. Nazilli’miz için hayırlı olur dileklerimle” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.