NAZİLLİ BELEDİYESİ’NE KAYYUM MU ATANIYOR
5307 okunma

NAZİLLİ BELEDİYESİ’NE KAYYUM MU ATANIYOR

ABONE OL
6 Haziran 2024 00:14
NAZİLLİ BELEDİYESİ’NE KAYYUM MU ATANIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mali Müşavir Dilek Gürcan’ın meslek hayatının 38. yılını kutladığı etkinlikte, Nazilli Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erhan Algan’ın basın mensuplarına yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü . Belediyenin ekonomik sorunlarına dikkati çeken CHP’li Algan, “Kurumu neredeyse kayyuma devir edeceğiz. Bu kadar borcun olduğunu bilmiyorduk” itirafında bulundu.

BELEDİYE YÖNETİLEMEZ HALE GELDİ!

Sesgazetesi.com.tr’den Ümit Özmen’in haberine göre; Nazilli Belediyesi’nin ekonomik zorluklar içinde olduğunu ve yönetilemez bir hale geldiğini iddia eden CHP’li Meclis Üyesi Erhan Algan, “Kayyum’a bırakmayı düşünüyoruz” ifadeleriyle yönetimin çaresiz kaldığını söyledi.

BU KADAR TAHMİN ETMİYORDUK

Gazetecilerin”Borcu bilerek aday olmadınız mı?” sorusuna; “Bu kadarını tahmin etmiyorduk” cevabını veren Algan’ın seçim öncesi yeterli hazırlık yapmadıklarını itirafta bulunmuş oldu.

ERTUĞRUL TETİK BU GAFLARA NE DİYECEK?

Erhan Algan’ın bu itiraf dolu çıkışı, Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik’i zor durumda bırakırken, parti grubunda aynı görüşte meclis üyelerinin de olduğu bilgisine ulaşıldı.Ertuğrul Tetik’in dostu olan Erhan Algan’ın, programda sarf ettiği sözler, belediyenin geleceği hakkında kaygıya sebep oldu.

BORCU NEDEN GİZLİYORLAR?

Seçim öncesi eski başkan AK Partili Kürşat Engin Özcan aleyhinde hiçbir söylemde bulunmayan ve borcu sır gibi saklayan siyasilerin, göreve geldikten sonra iki ay geçmesine rağmen kuruma ait net borçları kamuoyuna açıklamamaları ve ikili görüşmelerde sürekli olarak borçlara çözüm yerine bahane bulmaları merak konusu oldu.

AÇIKLAMALAR TARTIŞMAYI ÜST NOKTAYA TAŞIDI

Nazilli Belediyesi’nin kayyuma devredilip devredilmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte, CHP’li Meclis Üyesi Erhan Algan’ın açıklamaları tartışmaları üst noktaya taşıdı .Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik’in konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP