Nazilli Devlet Hastanesinde bir ilk
278 okunma

Nazilli Devlet Hastanesinde bir ilk

ABONE OL
29 Aralık 2022 13:02
Nazilli Devlet Hastanesinde bir ilk
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nazilli Devlet Hastanesi’nde 18 milyon TL’ye mal olan anjiyo merkezinde ilk kalp ameliyatı şehit annesi Müşerref Tosun’a yapıldı.

Nazilli  Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 18 milyon TL’ye mal olan ve Uğur Şirketler Grubu’nun bağışlarıyla açılan Nazilli Devlet Hastanesi’ndeki anjiyo merkezinde ilk kalp ameliyatı gerçekleşti.

55 yaşındaki şehit annesi Müşerref Tosun, hastanede ilk operasyonu geçiren hasta oldu. Uzman Doktor Mustafa Kurşun önderliğinde, Hidayet Mammacıoğlu, Burak yüksel, Cansu Acar, Hamza Kalkancı, Muhammet İçöz’den oluşan ekip, kalp ameliyatını gerçekleştirdi.

“BURADA İLK STENT TAKILAN HASTA OLDU”

Nazilli Devlet Hastanesi’nde Uzman Doktor Mustafa Kurşun, “Hastamız daha önce kalp kriziyle gelmişti. Aydın Devlet Hastanesi’nde kalp damarını açmıştık. Bugün de kalbin sağ tarafındaki diğer damarını açtık. Güzel ve başarılı bir işlemdi. Buradaki ilk stent takılan hasta oldu. Yarın taburcu etmeyi planlıyoruz. Daha önce bir tanısal anjiyo yapılmış ama damar açma işleminin yapıldığı ilk hasta” dedi.

“NAZİLLİ İÇİN TARİHİ GÜN”

Anjyo işleminin devamını getirmek istediklerinin altını çizen Başhekim Necati Akkaya, “Bizim için tarihi bir gün. Sağlık Bakanlığımıza ve bu bağışı sağlayan destekçimize çok teşekkür ederiz. Bu girişimlerimizi devam ettireceğiz. Bizim için çok heyecan verici. Hastalarımıza umut olmak, bizim adımıza çok değerli” ifadelerine yer verdi.

ÇOK MEMNUNUM

Başarılı geçen operasyonun ardından serviste gözetim altında tutulan şehit annesi Müşerref Tosun, ameliyatın iyi geçtiğini belirterek, “Aydın Tepecik’te oturuyorum.. Ameliyatım yaklaşık 1 saat sürdü. Hafif bir acı hissettim zor değildi. Daha önce Aydın’da olmuştum. Acil olarak girdim. Ben memnunum inşallah diğer hastalar da memnun olurlar” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP