Ramazan ayına ilişkin alışveriş verileri açıklandı
157 okunma

Ramazan ayına ilişkin alışveriş verileri açıklandı

ABONE OL
24 Nisan 2023 11:29
Ramazan ayına ilişkin alışveriş verileri açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hepsiburada Ramazan ayına ilişkin alışveriş verilerini açıkladı. Buna göre en çok sipariş temel tüketim ve gıda kategorisinde verildi. En çok siparişin verildiği iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli oldu.

Özellikle sahurda kahvaltılık ürünler, çay ve kahve tüketimi arttı. Kahvaltılık ürünler arasında en çok sırasıyla peynirler, çikolata kremaları, ballar, zeytin ve zeytin ezmeleri, acuka ve kahvaltılık soslar talep gördü.  Peynirlerde kaşar ve sepet peyniri, zeytinlerde ise en çok yeşil kırma zeytin siparişi verildi.

FİLTRE VE ÇEKİRDEK KAHVE SİPARİŞLERİNDE YÜZDE 83 ARTIŞ OLDU

Veriler, Ramazan ayıyla birlikte iftar sonrasının vazgeçilmezi olan çay-kahve tüketiminde de artış görüldüğünü ortaya koydu. Geçtiğimiz yılın Ramazan ayına göre filtre ve çekirdek kahve siparişlerinde yüzde 83 artış yakalandı. Bunun yanı sıra Türk kahvesi makinelerinin siparişinde yüzde 173 artış görüldü.

Hepsiburada’nın, yöresel üreticileri desteklemek üzere hayata geçirdiği HepsiTürkiye’den ürünlerine de Ramazan ayında ilgi fazla oldu. Fethiye tahini, Ayvalık zeytinyağı, Beypazarı Kurusu ve Gümüşhane Pestili ay boyunca en çok sipariş verilen ürünler arasında yer aldı.

RAMAZAN DAYANIŞMA PAKETLERİ DAYANIŞMA RUHUNU GÜÇLENDİRDİ

Hepsiburada ve İhtiyaç Haritası Ramazan ayına özel deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla “Deprem Bölgesine Ramazan Kolisi İle Destek Ol” kampanyası ilgi gördü. Kampanya kapsamında müşteriler, Hepsiburada’nın özel ürün sayfalarından online olarak içlerinde ayçiçek yağı, un, şeker, çay, makarna gibi ürünlerin bulunduğu Ramazan paketlerini bağışlayabiliyor. İhtiyaç Haritası ile Gıda Kolisi Kampanyası Ramazan ayı sonrasında da devam edecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP