Vekil Yavuz, Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu
1283 okunma

Vekil Yavuz, Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu

ABONE OL
24 Nisan 2023 18:07
Vekil Yavuz, Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu.

Açıklamalarında ki satır başlıkları şu şekilde;

DEMİR YIĞINI DEĞİL, YÜKSEK TEKNOLOJİ

Türkiye son dönemdeki gelişmelerle adından söz ettirmeye, büyüyerek gelişmeye devam ediyor. TOGG, SİHA’lar, Bayraktar’lar, Kızılelma’lar, TCG Anadolu SİHA Gemisi, Karadeniz Gazı… Tüm bu gelişmeler Türkiye Yüzyılı’nın ne kadar güçlü ve kararlı bir vizyonla ortaya konduğunun birer kanıtıdır. Birilerinin dediği gibi demir yığını ya da iki bomba ile durdurulabilecek şeyler değil her biri yüksek teknolojiyle üretilen ve Türkiye’nin dünyaya haykırdığı “Güçlü, Büyük ve Bağımsız TÜRKİYE” sözüdür.

Bunlar gerçekleşirken, yani Türkiye artık kendi göbeğini kendi kesebiliyorken muhalefetin kafası oldukça karıştı. Seçimin de yaklaşmasıyla içerisinde bulundukları çekememezlik, kıskançlık duygusu en üst seviyeye geldi. Projelerin ezikliği içerisinde, cehalet kokan açıklamalarla kendilerini milletin gözünde iyice düşürdüler. Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, panikle 300 milyar dolar bulduğunu söylüyor, ama nasıl bulduğunu, nereye getirdiğini, ne yapacağını, projelerini, o parayla hangi yatırımları yapacağını söyleyemiyor

Söyleyememesi normal, çünkü ne bu ülke için bir projesi var ne de bulduğunu söylediği para…

VERİLER GERÇEKLERİ SÖYLÜYOR

Türkiye, Cumhuriyet tarihi boyunca toplam 267 milyar dolar Uluslararası Doğrudan Yatırım çekmiştir. Bunun 254,2 milyar doları 2003-2022 yılları arasında Türkiye’ye geldi.

AK Parti iktidarından önce ise Türkiye 80 yılda toplam 15 milyar dolar doğrudan yatırım alabildi. 100 yılda gelmeyen bir uluslararası doğrudan yatırımı bugün Kılıçdaroğlu “Getirdim” iddiasında bulunuyor. Hem de İngiltere Finans Piyasası’nın 300 milyar dolarlık bir kaynağı borç olarak Türkiye’ye aktarma kapasitesi bulunmazken… Takdir milletimizin…

AK PARTİ HAYAL SATMAZ, YAPAR

Kılıçdaroğlu yalanlar üzerinden kampanya yürütmeye devam ederken; zamanında nerede bu tesis, nerede bu gaz dedikleri Karadeniz Gazı’nı ve ülkemize kattıklarını bir kez daha ifade etmek gerekiyor.

 

Karadeniz gazı ile ülkemize, değeri 500 milyar dolar ile 1 trilyon dolar arasında hesap edilen yerli ve milli kaynak kazandırıldı.

 

Bir tarafta 300 milyar dolar yalanını ortaya koyan bir aday varken, bir tarafta ise 500 milyar dolardan fazla getirisi olacak projeyi hayata geçiren bir irade, bir aday var. Hem de bir yıl boyunca belirli bir oranda ücretsiz olacak doğalgaz müjdesiyle…

 

Bir tarafta enerji yatırımlarını durduracaklarını, savunma sanayisini bitireceklerini, terörle mücadeleye ket vuracaklarını kendi ağızlarıyla söyleyen 7’li masa var, bir tarafta milletini düşünen, sözlerini bir bir yerine getiren bir lider var.

 

Tüm yalan, iftira ve karalama siyasetine, Türkiye düşmanlarının sözüyle hareket eden muhalefete rağmen, milletimizin umutlarının üzerine beton dökmelerine, keşiflerin üzerini kapatmalarına, bu milletin yıllarını bir kez daha çalmalarına izin vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılı’nı hep birlikte inşa edeceğiz!

 

Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP