Bakan Kirişci: Bu seçim çok önemli, öbür tarafa gittiğimizde soracaklar
120 okunma

Bakan Kirişci: Bu seçim çok önemli, öbür tarafa gittiğimizde soracaklar

ABONE OL
20 Eylül 2022 16:09
Bakan Kirişci: Bu seçim çok önemli, öbür tarafa gittiğimizde soracaklar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 2023 seçimlerinin önemli olduğunu söyleyerek, “Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık adına hangi adımı attınız?” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AK Parti Ağrı İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Bakan Kirişci, burada yaptığı konuşmada, “Tarihin yüklediği misyondan hiçbirimiz kaçamayız. Nedir bu misyon? Bütün mazlum milletlerin bize ihtiyacı var, bütün insanlığın ihtiyacı var” dedi.

Türkiye nüfusunu diğer ülkelerle kıyaslayan ve fazla nüfusun avantaj olduğunu belirten Kirişci, şöyle konuştu:

“Her yıl bu ülkenin nüfusuna 700 bin kardeşimiz, evladımız ekleniyor. Biz iktidara geldiğimizde 65 milyondu, bugün 85 milyon nüfusumuz var, 20 milyon… Hollanda’nın 17 milyon nüfusu var. Arada bir efelenen, hadsizlik yapan Yunanistan’ın 8,5-9 milyon nüfusu var. Avrupa’nın başkenti Belçika’nın 9,5 milyon nüfusu var. Siz şimdi bu nüfusun iki katından fazlasını kendi iktidarınız dönenimde mevcut nüfusunuza eklemlemişsiniz. Bu nüfus artış hızımız bizi mutlu ediyor. Bir nüfusumuz olacak, iki nüfuzumuz olacak. Güçlü olacağız.”

 

‘BU KRİTİK EŞİĞİ DE ALLAH’IN İZNİYLE AŞACAĞIZ’

Kirişci, 2023’te yapılacak seçimlerin, bugüne kadar yapılan seçimlerin hepsinden daha önemli olduğunu söyleyerek şöyle devam etti:

“Seçimlerin hepsi kritikti, bunların hepsi önemliydi ama bu seçim çok daha önemli. Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık adına bu memleketin, milletin değil, tüm mazlum milletlerin selameti adına atmanız gereken hangi adımı attınız? Hamdolsun bunun verilecek cevabı var. Gönül koyduğunuz, kızdığınız, darıldığınız milletvekili olabilir, il başkanı olabilir, il yöneticisi olabilir, belediye başkanı olabilir, belediye meclis üyesi olabilir ama biz bunlardan arınıp kendimiz için değil bütün mazlum milletler için, evet ‘Tayyip Erdoğan’ın kendi istikbali değil, milletin istikbali başta olmak üzere mazlum milletlerin istikbali ve onların istiklalidir’ diyeceğiz. Bunun için de çok çalışacağız. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Bu kritik eşiği de Allah’ın izniyle aşacağız. Yani o masanın altı, üstü, etrafı falan bunların hiçbirinin kıymetiharbiyesi yok. Bu millet, erdemiyle, irfanıyla, ferasetiyle ve basiretiyle Allah’ın izniyle gerekeni yapar ama biz bir olduğumuzu, iri olduğumuzu, beraber olduğumuzu, kardeş olduğumuzu bir kez daha göstermek durumundayız.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP