Başkan Kırlıoğlu Skandala İmza Attı!
111 okunma

Başkan Kırlıoğlu Skandala İmza Attı!

ABONE OL
26 Eylül 2022 12:24
Başkan Kırlıoğlu Skandala İmza Attı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, açılışa katılan davetlilere Nazilli yerine Bursa kestane şekeri ikram etti. Bu durum, başta Nazilli’deki kestane üreticileri olmak üzere açılışa katılanların büyük çoğunluğunda tepkiye yol açtı.

Kalitesi dünyaca tescillenmiş olan Nazilli kestanesi başta Japonya olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesine ihraç ediliyor.  Dünya kestane rekoltesinde 4. sırada bulunan Türkiye’de en fazla üretim Aydın’da yapılıyor. Yılda 26 bin tona yakın kestane üretimi gerçekleştiren Aydın’da ilk sırayı 12 bin tonla Nazilli alıyor. Elde edilen istatistiki verilere göre çoğunluğu Nazilli’de olmak üzere 5 bin üretici geçimini kestaneden sağlıyor. Nazilli’ye bağlı Aksu Mahallesi bu alanda kestane üretiminde öne çıkıyor.

Bu kadar önemli ve değerli bir ürünün yetiştirildiği Nazilli’de gerçekleşen Ticaret Borsası açılış töreninde davetlilere ikram edilen Bursa kestane şekeri ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti.

Gerek yurt dışı, gerekse Bursa başta olmak üzere yurt içine satılan Nazilli Kestanesi, kendi ilçesinde bile Borsa Başkanı’ndan beklediği ilgiyi göremedi. Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, 1 Ekim’de yapılacak seçim öncesi yeni borsa binasının açılışında deyim yerindeyse bir skandala imza attı. Alana gelen davetlilere Nazilli yerine Bursa kestane şekeri ikram etti. Bu durum başta açılışa katılanlar olmak üzere kestane üreticilerinin tepkisine yol açtı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP