X
Çerçioğlu Vatandaşları Yanlız Bıraktı
131 okunma

Çerçioğlu Vatandaşları Yanlız Bıraktı

ABONE OL
3 Şubat 2024 18:44
Çerçioğlu Vatandaşları Yanlız Bıraktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 93’üncü yıldönümü kapsamında tören yapıldı. Atatürk’ün Aydın’a gelişinin kutlandığı programa AK Parti Aydın Teşkilatı tam kadro katılırken CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu katılmadı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 93’üncü yıldönümü dolayısıyla valilik önünde tören düzenlendi. Törene Aydın Valisi Yakup Canbolat, Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekilleri Seda Sarıbaş, Ömer Özmen, CHP’nin 4 milletvekilinden sadece Evrim Karakoz, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Barış Altıntaş, AK Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkanı Adayı Burak Pehlivan, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, AK Parti’nin bütün kademelerinin katılmış olduğu programa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu katılmadı. AK Parti’nin tam kadro katıldığı programda CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 93’üncü yıldönümünde CHP’li Çerçioğlu’nun katılmamasına vatandaşlar bir anlam veremedi. Alanda gözler Çerçioğlu’nu aradı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı programda Çerçioğlu, Türk Milleti’nin kurtarıcısı Atatürk’ün Aydın’a gelişinin yıl dönümü programına katılmayarak vatandaşları yalnız bıraktığını bir kez daha gözler önüne serdi. Çerçioğlu, Atatürk’ü sosyal medya hesaplarında paylaştığı kısa bir video ile özlemle anmaktan ibaret kaldı.

Programa tam kadro katılan ve sürekli vatandaşlarla iç içe olan AK Parti Aydın Teşkilatı ise Milli Mücadelenin Başkomutanı ve Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkarak vatandaşların takdirini topladı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Vali Yakup Canbolat ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Barış Altıntaş, Atatürk anıtına çelenk sundu. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aysun Sarıbey Haykıran ve Vali Canbolat tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Atatürk için Aydın Valiliği önünde düzenlenen tören Aydın Tren Garı’nda devam etti. Atatürk’ün Aydın’a gelişinin simgesi olarak süslenen tren, Aydın Tren Garı’na yanaştı. Trenin içinden inen Aydın’ın yöresel kıyafetlerini giymiş öğrenciler, Aydın Valisi Yakup Canbolat’a sevgi bayrağı ve çiçek takdim etti. Daha sonra halk oyunları ekibi tarafından folklor gösterisi yapıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP