İndirim Haberi Uzun Sürmedi
147 okunma

İndirim Haberi Uzun Sürmedi

ABONE OL
21 Ağustos 2023 11:11
İndirim Haberi Uzun Sürmedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Brent petrol fiyatı 85 doların üzerinde yeni haftaya başlarken, dolar TL kuru ise 27 liranın üzerindeki seviyelerde hareket ediyor. Piyasalarda yaşanan bu iki yükseliş ise yurt içinde akaryakıt fiyatları üzerinde etkisini sürdürüyor. Benzin fiyatı ile motorin fiyatları (mazot) peş peşe zamlanıp 40 TL sınırına doğru ilerlerken son dakika haberi geldi. Mazot fiyatı bu gece yarısı değişiyor.

Peş peşe zamlarla litresi 40 liralara dayanan akaryakıt fiyatları milyonlarca kişi tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Son olarak geçtiğimiz hafta motorin fiyatları için 1,52 liralık indirim yapılmıştı. Ancak mazot fiyatı bu gece yarısı yeniden değişecek.

MOTORİNE BU GECE ZAM GELİYOR

Akaryakıtta 16 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 5 TL’lik ÖTV artışı gerçekleştirilmiş, KDV’nin de dahil edilmesiyle litre fiyatlarına artış 6 TL olarak yansımıştı. Haziran ayı başından bu yana yüzde 80 zamlanan akaryakıt fiyatlarında ilk indirim Cuma günü motorin litre fiyatları için yapıldı. Ancak araç sahiplerinin sevinci uzun sürmedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP