Nazilli geleceğine taş koydular
463 okunma

Nazilli geleceğine taş koydular

ABONE OL
3 Ocak 2023 18:13
Nazilli geleceğine taş koydular
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nazilli Belediyesi’nin 2023 yılı ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’ndaki oturuma Kürşat Engin Özcan başkanlık etti. İki oturumlu mecliste 10 gündem maddesi görüşüldü.
Ek gündem maddesi olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a fahri hemşehrilik verilmesi meclise sunuldu. Öneriye CHP ve İYİ Parti grubu karşı çıktı. Yapılan oylamaya Cumhur İttifakı’ndan 15 kabul, Millet İttifakı’ndan 16 red oyu geldi. İYİ Partili Meclis Üyesi Bülent Burmaoğlu ise çekimser kaldı. Karar oy çokluğuyla reddedildi.

“RED KARARINI DOĞRU BULMUYORUM”

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Sayın bakan Nazilli ziyaretinde kendini Nazilli’nin bir bakanı olarak tanıttı. 85 yıllık cumhuriyet tarihinde Nazilli’nin bir bakanı yoktu. Biz bir isterken kendisinin birden çok vereceğini söylemesi bize çok katkı sunacaktır. Serbest bölge ve ikinci OSB’nin yapımı ile bilişim vadisi sözleri vermişti. Sayın bakan Ankara ayağında ne gerekiyorsa yapılacağını söylemişti. Bürokraside böyle bir desteği bulmuşken, bu kararı reddeden red kararını doğru bulmuyorum” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP