45 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak
153 okunma

45 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

ABONE OL
20 Mart 2023 18:40
45 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim kadromuzu daha da güçlendirmek için 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili vatandaşlarım, eğitim camiamızın değerli üyeleri, buradan sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim kadromuzu daha da güçlendirmek için 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız. Atanacak öğretmenlerimizi öncelikli olarak depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendireceğiz. Tüm öğretmenlerimize, ailelerine, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN ÖZER: BRANŞ DAĞILIMI EN KISA SÜREDE AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurusunun ardından Twitter hesabından açıklama yaptı. Özer, “45 bin yeni öğretmen atama kararı ülkemize, milletimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun. Atama takvimi ve branş dağılımını en kısa sürede açıklayacağız. Eğitim ailemizin her zaman yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP