Başkan Özcan O İddialara Yanıt Verdi!
123 okunma

Başkan Özcan O İddialara Yanıt Verdi!

ABONE OL
28 Mart 2024 09:55
Başkan Özcan O İddialara Yanıt Verdi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli’de görev yapan basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu. Görev yaptığı 5 yılın değerlendirmesini yapan Özcan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, NAZBEL şirketine ait 27 mahallede, keşif tutarı toplam 55 milyon 972 bin 15 TL’lik tarla, bahçe, kestanelik, zeytinlik, arsa, içkili lokanta, sebze ve portakal bahçesi gibi 33 adet taşınmazın satılmasına yönelik iddialara sert bir şekilde yanıt verdi.

“İSPATLAYAMAZLARSA SİYASETİ BIRAKSINLAR”

İddiaları kesin bir dille yalanlayan Başkan Özcan, ‘sadece 4 yer satıldı’ dedi.

Başkan Özcan;”Kırk tane taşınmaz sattı dediler. İspatlayamazlarsa siyaseti bırakmaya hazır mı bu arkadaşlar? Ben söylüyorum. Dört tane yeri maaşları ödemek için sattım. Köylerden yer satmadık. Köylünün yerine dokunmadık. Şehir merkezindeki yerleri sattık. Kıymetliydi veya alıcısı çıktı. Gizli saklı diyorlar. Neresi gizli saklı? Gizli saklı hiç şey yapmadık. Ama hızlı olmamız gerekiyordu. İhale süreci başlattığınızda en az kırk beş gün. 59 aydır Kürşat Engin Özcan satmamış, son gün mü satacak ? Niye satsın arkadaş? Ama 650 tane çalışan arkadaş var. Sattık da cebimize mi kattık? İşçinin cebine kattık arkadaşlar.Doksanlık listeler yayınlayan arkadaşlar, hepsi satıldı diye yazmışlar. İftira etmişlerdir. Benden özür dilemek zorundadırlar. Bu iftiraları ispatlarlarsa ben Nazilli’yi terk edeyim. Otuz tane yer sattıysam, o listede yayınladıkları, kestanelikleri, bahçeleri şunları bunları sattıysam ben Nazilli’yi terk etmeye hazırım. Onlar bu iddiaları ispatlayamazlarsa Nazilli’yi terk etmeye hazırlarlar mı? İftira etmek öyle kolay değil. Ben alnımın akıyla yaşıyorum burada. Hedefsizliğin hükmü ve lüzumu yok. Herkes edebiyle otursun. Bilmiyorlarsa da bir konuyu konuşmasınlar. Bu yerlerin hepsinin değeri mahkeme kararıyla belirlendi” ifadelerini kullandı.

“MAAŞLARI ÖDEMEK İÇİN SATTIK”

Atılan iftiralardan dolayı özür beklediğini dile getiren Başkan Özcan;”Ben bu iftiralara maruz kalacak bir adam değilim. Sorarlar, bilgi sahibi olurlar, ondan sonra konuşurlar. Kendileri gelirlerse eğer ödemek istemiyorlarsa ödemesinler. Ama ben emekçinin hakkını ödeyeceğim. Bu son bir ayda da olsa yer satmamı gerektiriyorsa bütün çizgilerini değiştirmek zorunda olsam da, yapacağım. Yer sattı desinler, maaş ödedi desinler ama emekçinin parasını ödemedi demesinler. Ben de elimden gelen gayreti sergiledim. Bu kritik karardı.” dedi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP