Eğer Tatilinizi Teknede Yapmak İsterseniz Fiyatı Dudak Uçuklatıyor
158 okunma

Eğer Tatilinizi Teknede Yapmak İsterseniz Fiyatı Dudak Uçuklatıyor

ABONE OL
3 Ağustos 2023 09:23
Eğer Tatilinizi Teknede Yapmak İsterseniz Fiyatı Dudak Uçuklatıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göcek, Bodrum, Çeşme, Fethiye, Kaş, Didim, Kuşadası  gibi Türkiye’nin en gözde yaz destinasyonlarında teknede tatil yapmanın günlük ücreti 5 bin liradan başlıyor. Teknedeki hizmetlere göre ise bir haftalık tatil 17 milyon 815 bin liraya kadar çıkıyor.

Türkiye’nin gözde tatil beldelerinde konaklama fiyatları da dudak uçuklatıyor. Otellerin geceliği ortalama 2 bin liradan başlarken, 300 bin liraya kadar çıkıyor. Milliyet gazetesinden Mesut Yılmaz’ın haberine göre ise teknelerin günlük ücreti 5 bin liradan başlayıp, yedi günlüğü 17 milyon 815 bin liraya kadar çıkıyor.

Fahiş fiyatlarıyla sık sık gündeme gelen Ege ve Akdeniz’in gözde turistik beldeleri, bir başka tatil alternatifi olan tekneye ilgiyi artırdı. En gözde beş belde Bodrum, Çeşme, Fethiye, Göcek ve Kaş’taki tatil fiyatları cep yakıyor. Yaklaşık dört katına çıkan ücretlerde, her şey dahil sistemi, otel misafirleri tarafından en çok tercih edilen uygulama oldu. Pahalılıkta el yakan beldelerin başında her yıl olduğu gibi Bodrum ilk sırada gelirken, ilçeyi Çeşme ve Göcek takip etti.

EN DÜŞÜK GÜNLÜK TEKNE KİRASI 5 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Teknelerin kiralama ücretleri bir çift için yüksek bulunurken, kalabalık gruplar için daha makul görülüyor. En düşük günlük tekne kirası 5 bin liradan başlayıp, 2 milyon 544 bin liraya kadar yükseliyor. Teknelerin kaç kamaralı olduğu, eski ya da yeni olması, motor yat veya gulet olması fiyatların değişken olmasının başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Günlük kirası 5 bin lira olan teknede tek kamara bulunurken, günlük kirası 2 milyon 544 bin lira olan ultra lüks teknede ise altı kamara yer alıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP