Emekliye Zam Yolda!
750 okunma

Emekliye Zam Yolda!

ABONE OL
21 Mart 2024 11:23
Emekliye Zam Yolda!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emekliye seyyanen zam iddiaları iyiden iyiye arttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiyle ilgili mesajları ve AK Parti cephesinden gelen peş peşe yeni açıklamalar zam beklentilerini artırdı. Gazeteci Fatih Portakal da “Bir sürpriz olabilir. Hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan, seyyanen zam açıklayabilir.” ifadelerini kullandı. Kulislerde ise ‘Emekliye 5 bin TL seyyanen zam yapılacak’ söylentileri dillendirilmeye başlandı. Tüm gözler 23 Mart’ta yapılacak açıklamaya çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen ekonomi mesajları ve ardından AK Partili isimlerin yaptığı peş peşe açıklamalar, Ankara kulislerini hareketlendirdi. Milyonlarca emekli 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi maaşlarına zam beklerken; AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’den gelen açıklamalar dikkat çekti. Tüm gözler ise 23 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açıklamaya çevrildi.

Milyonlarca emekli seçim öncesi müjde beklerken, iktidar cephesinden açıklamalar peş peşe geldi. Önce Turgut Altınok sonra Fatih Şahin tarafından yapılan açıklamalar, emeklinin maaşlarda iyileşme beklentisi arttı.

ALTINOK: “İYİLEŞTİRME YAPILACAK”

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok “Cumhurbaşkanımız ile konuştum, emeklilerle ilgili bütçe imkanlarına göre iyileştirme yapılacak. Hiçbir emeklimizi mağdur etmeyeceğiz. Bayram ikramiyesiyle ilgili bir rakam telaffuz etmedi. Durumu biraz konuştum. Cumhurbaşkanımız da olayın farkında.” diye konuştu.

Detayları ise açıklamayan Altınok, “Bunu Cumhurbaşkanımızın açıklaması daha doğru” dedi.

“CUMHURBAŞKANI’NIN MASASINDA”

Bir açıklama da AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’den geldi. Katıldığı televizyon programına milyonlarca emekliyi ilgilendiren ifadeler kullanan Şahin, “Vatandaşımızın derdi neyse, gündemi neyse bize ne geliyorsa biz bunu masaya koyup değerlendirmemizi yapıyoruz. Bununla ilgili çalışmalar olgunlaştığında Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyu ile paylaşacaktır. Emekliler ile ilgili beklentilerin farkındayız.” dedi.

GÖZLER 23 MART’TAKİ AÇIKLAMADA

Emekliye seyyanen zam için gözler ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Mart’ta gerçekleştireceği büyük Ankara mintingine çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlere 1 hafta kala milyonlarca emekliye zam müjdesi verip vermyeceği merak konusu oldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP