Ergüler’in bu defa  Rezidans yaptırdığı müteahhitti iflas ettirdiği öğrenildi.
  • Aydın Halk Haber
  • Genel
  • Ergüler’in bu defa Rezidans yaptırdığı müteahhitti iflas ettirdiği öğrenildi.
4476 okunma

Ergüler’in bu defa Rezidans yaptırdığı müteahhitti iflas ettirdiği öğrenildi.

ABONE OL
21 Mart 2024 07:51
Ergüler’in bu defa  Rezidans yaptırdığı müteahhitti iflas ettirdiği öğrenildi.
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Adını son zamanlarda sıkça bunun gibi konularda duyduğumuz Ergüler bu defa çok büyük bir skandala imza attı.

AKP’den Nazilli Belediye Başkan adayı gösterilen Esat Egüler hakkında açıklama yapan Solmaz İnşaat firması sahibi Müteahhit Nevzat Solmaz,2016 yılında arsasına rezidans yapmak için anlaştığı Ergüler yüzünden iflas ettiğini iddia etti.

Aydın’ın tanınmış Müteahhitlerinden Solmaz İnşaat sahibi Nevzat Solmaz, AKP Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler ‘in Dallıca mevkiinde bulunan arsasına 4 bloktan oluşan rezidans yapılması için eşi FETÖ’den tutuklanan Aydınlı müteahhit Nurol Özçollu ile anlaştığını anlattı.

2016 yılında Nurol Özçollu’nun kendisine Esat Ergüleri getirerek rezidansı yapması için kendilerini anlaştırdığını açıklayan Solmaz, Ergüler ile anlaştıktan sonra inşaata başladığını söyledi.

ARSA ÜZERİNDE ŞERH ÇIKINCA İŞLER SARPA SARDI

İnşaata başladıktan sonra kat ittifakı yapılacağı sırada arsa üzerinde arazinin önceki sahibi tarafından şerh koyulduğunun ortaya çıktığını ifade eden Solmaz, ;” Bunun üzerine Esat Başkana ulaşarak durumu çözmesini söyledim, kendisi de Ankara’ya giderek sorunu çözeceğini söyledi, bu arada ben de rezidansı tamamlamaya devam ettim.”dedi.

ERGÜLER SIRRA KADEM BASTI

Ergülerle kat karşılığı anlaşarak inşaata başlayan Solmaz bu yatırım için Aydın’da bulunan 11 ev ile bir otomobilini sattığını belirterek,” Esat Ergüler arsa üzerindeki şerhi kaldıramayınca temel sırasında sattığımız dairelerin tapularını veremeyince parasını aldığımız müşterilerin parasını faiziyle birlikte geri ödemek zorunda kaldım ve daireleri satamaz hale geldim kendisine de ulaşmaya çalıştım ancak telefonlarını kapattı.

 

“BENİ ŞİKAYET ETTİ”

Ergülere Ulaşmak için Sevindikli Mahallesinde bulunan çiftliğine defalarca gittiğini ancak kendisiyle görüşemediğini ifade eden Solmaz,” Kuşadasında otelinin olduğunu öğrendim, otele gitmeden önce o bölgede bulunan 17 tane ev ve depolarına giderek kendisini aradım son olarak da oteline gittiğimde beni şikayet etmiş ve polisler gelerek kelepçe takıp beni karakola götürdü.” dedi.

“350 BİN LİRAYA MALOLAN DAİRELERİ BENDEN KELEPİR FİYATINA SATIN ALDI”

Yaşadığı olayların ardından iflasın eşiğine geldiğini anlatan Nevzat Solmaz, daha sonra aracılar vasıtasıyla ulaştığı Ergüler ile, şu an AKP ilçe Başkanı olan Volkan Beyazıt’ın ofisinde bir araya geldiğini söyledi.

Ergüler ile Solmaz arasında aracılık yapan Beyazıt’ın yüz’er bin liradan verdiği taktirde 7 daireye alıcı olduğunu açıklayan Solmaz, ;” Volkan bey bana biz Esat Beyle kendi aramızda sorunu çözeriz dedi.” O sıralarda ben de bu rezidans yüzünden iflasın eşiğine geldim, ve daireleri maliyet fiyatının altında Ergüler’e satmak zorunda kaldım” diye konuştu.

NAZİLLİ’DE O KADAR MÜTEAHHİT VARKEN NEDEN AYDIN’I TERCİH ETTİ

Esat Ergüler’in Nazilli’de o kadar tanıdığı müteahhit varken neden Aydın’da iş yapan müteahhitle anlaştığı ise merak konusu oldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP