HAYALLER VE HALUK ALICIK 2
286 okunma

HAYALLER VE HALUK ALICIK 2

ABONE OL
1 Temmuz 2023 15:31
HAYALLER VE HALUK ALICIK 2
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devamı gelecek diye sonlandırdığımız ‘ Hayaller ve Haluk Alıcık’ yazımızın devamına hayırlısıyla başlayalım.

İlkini yazdık bu ikincisi ama kolay kolay biteceğine benzemiyor uzunca bir seri olacak belli!

Seçim zamanı geldiğinde yapılacak işleri yazar çizersin, belli başlıkları ayırırsın. Sahada yapılacak çalışmalar, esnaf ve hane ziyaretleri, şehrin görsel olarak seçime hazırlanması, en önemlisi de sandık eğitimi ve sandık görevlileri.

Hafızamı geriye doğru biraz yorayım dedim. Hatırlamıyormuyum diye tekrardan araştırmaya başladım bizim partimizin sandık görevlilerine ne zaman nerede nasıl bir eğitim verilmiş kim vermiş ilçe ilçe araştırdım. İlçelerden sonuç çıkmayınca il başkanlığı 17 ilçeyi toplayıp sandık görevlilerine eğitim vermiştir dedim. Demez olaydım “bu da gol değil”. Malesef yine hüsranlardayız.

Türkiye yüzyılı başlıyor diye Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Devlet Bahçeli il il, miting miting koşarken, biz Aydın’da ne sandık eğitimi yapmışız ne de sandık görevlerini tam anlamıyla bulmuşuz.

Evet arkadaşlar maalesef acı gerçek Aydın’da Türkiye yüzyılının startının verildiği bu seçimde Milliyetçi Hareket Partisi olarak ne İlk turda ne de ikinci turda sandık eğitimi adı altında hiçbir organizasyon yapılmadı, kimseye de bu konuyla ilgili bir bilgilendirme toplantısı ya da eğitim verilmedi.

Şimdi sandık güvenliğine gelelim. Tamam eğitim olmadı bizim gençlerimiz tecrübelidir sandıklara nasıl sahip çıkılacağını iyi bilirler. Ülkü Ocaklarından yetişip de bu konuda bilgisi ve tecrübesi olmayan kardeşimiz veya abimiz yoktur diyorum. Tabii şu da var İl başkanımız genç kardeşlerimize genellikle isimleri yerine “oğlum,lan” ve benzeri şekilde hitap ettiği için genç kardeşlerimin bu konuda ne kadar hevesi kalmıştır onuda gençlere sormak lazım.

17 ilçe de toplamda 2.720 sandık kuruldu, buradan il başkanımıza sormak istiyorum kendisi cevap verirse ben susacağım ama vermezse daha da detayını anlatacağım 2720 sandıktan kaçında sandık görevlimiz ve müşahitimiz vardı, eksik olan sandık varmıdır? Hangi ilçelerdedir bunlar, açıklayabilir mi?

Daha vahimi de şu bu yazıda isim vermeyeceğim lakin il başkanı bu konuyla ilgili açıklama yapmazsa hangi ilçe başkanı nerede (alkollü) vaziyette sandık görevlisi olmayı kabul etmeyen hevesleri kırılan gençleri tehdit ettiğini isim isim açıklayacağım.

Cümlenin başında daha vahimi demiştim ya özür dilerim çok çok daha vahimini söyleyeyim mi sandık görevlisi bulamadığımız için millet ittifakından bir partiliye sandık görevlisi olma teklifinde bulunuluyor hatta hatta bu teklifi kabul etmeyince de arkadaşı darp etmeye kalkıyorlar. “Alkol bütün kötülüklerin anasıdır” yani arkadaşlar demem şu ki Aydın’da bu düzen devam ettikçe bizler ne milletvekili seçimlerinde ne de belediye seçimlerinde başarıya ulaşamayacağız gibi gözüküyor. Bir de dipnot olarak ekleyeyim geçen yazımla alakalı sayın il başkanı birçok kişiyi araya sokup yazımı kaldırmamı bu işleri bu şekilde sosyal medyada yazmamam ricasında bulunuyor, lakin artık bıçak kemiğe dayandı bildiğim gördüğüm her şeyi yazıya dökeceğim birinin de kral çıplak demesi gerek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP