Kene, 20 Yaşındaki Genç Kızı Hayattan Kopardı
261 okunma

Kene, 20 Yaşındaki Genç Kızı Hayattan Kopardı

ABONE OL
5 Ağustos 2023 22:28
Kene, 20 Yaşındaki Genç Kızı Hayattan Kopardı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde vücuduna yapışan keneyi kendi çıkaran 20 yaşındaki Hilal T’nin tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. ölüm nedeninin, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) olduğu belirtildi.
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığına sebebiyet vererek insanların hayatlarını kaybetmesine neden olan kene Şebinkarahisar’a bağlı Dereköy Köyünden genç bir kızın hayatını kaybetmesine neden oldu.
Edinilen bilgilere göre Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 21 yaşındaki Hilal T. geçen hafta tarlada vücudundaki keneyi fark etti. Keneyi eliyle kopardığı ileri sürülen genç kız, birkaç gün içinde fenalaşarak Şebinkarahisar Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Burada yapılan ilk tedavinin ardından Suşehri Devlet Hastanesine sevk edilen Hilal, daha sonra da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.
Bir süre burada tedavi gören ve dün fenalaşarak yoğun bakıma alınan genç kız, müdahalelere rağmen dün akşam hayatını kaybetti

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP