Nazilli’den 12 din görevlisi Cenaze işlemleri  için deprem bölgelerine gönderildi
  • Aydın Halk Haber
  • Genel
  • Nazilli’den 12 din görevlisi Cenaze işlemleri için deprem bölgelerine gönderildi
168 okunma

Nazilli’den 12 din görevlisi Cenaze işlemleri için deprem bölgelerine gönderildi

ABONE OL
11 Şubat 2023 17:42
Nazilli’den 12 din görevlisi Cenaze işlemleri  için deprem bölgelerine gönderildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nazilli İlçe Müftülüğü’den 12 din görevlisi Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesine destek için gitti.
Nazilli’de cenaze işlemlerinde görevlendirilen İlçe Müftülüğüne bağlı 12 din görevlisi Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesine gitmek için yola çıktı. Görevlendirilen ekip Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde cenaze ve defin işlemlerini yapacak.  İlçe Müftüsü Selamı Bayrakçı tarafından dualarla uğurlanan ekip deprem bölgesinde 3 gün kalacak.

“BİR DAHA BÖYLE AFETLER YAŞANMASIN”

Ekiplere Allah kolaylıklar versin diyen Nazilli İlçe Müftüsü Selami Bayrakçı, “Meydana gelen büyük depremde Diyanet İşleri Başkanlığımız bölgede bütün ekipleriyle görev yapmakta. Bu kapsamda ilimizden 4’ncü ekip olarak Nazilli’den görevlilerimiz Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesine doğru yola çıkıyor. Cenazelerle ilgili işleri yapmak üzere görevlendirildik. 12 kişilik ekibiz 3 gün kalacak. Allah-ü teala enkaz altında kalan herkese yardım eylesin. Yardım için yola çıkan bütün ekiplerimize Allah kolaylıklar versin. Bir daha da böyle afetler yaşanmasın” ifadelerini kullandı.
Nazilli İlçe Müftülüğü’ne bağlı ekip bölgeye kefen, su yiyecek maddesi de götürdü. Malzemeler araca yüklendikten sonra Müftü Bayrakçı yola çıkacak ekibi dualarla bölgeye doğru uğurladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP