Son Noktayı Adelet Bakanı Koydu!
336 okunma

Son Noktayı Adelet Bakanı Koydu!

ABONE OL
16 Ağustos 2023 10:03
Son Noktayı Adelet Bakanı Koydu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaklaşık 14 yıl önce Münevver Karabulut’u vahşice öldüren katil Cem Garipoğlu ve ailesi son günlerde yeniden gündemde. Karabulut Ailesi, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını ve yeniden DNA testi yapılmasını isterken, başvuruları reddedildi. Garipoğlu’nun mezarının açılıp açılmayacağı tartışmalarına son noktayı ise Adalet Bakanı Tunç koydu.

Münevver Karabulut’un 2009 yılında vahşice katledilmesi o dönem tüm Türkiye’yi adeta sarsarken, cinayetin üzerinden 14 yıl geçmesine rağmen tartışmalar bitmedi. Cem Garipoğlu, 2009 yılında sevgilisi Münevver Karabulut’u Bahçeşehir’deki villasında vahşice katletti. Tam 197 gün boyunca firar eden Garipoğlu, aylar sonra avukatı tarafından polise teslim edildi ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MÜNEVVER KARABULUT’U CANİCE ÖLDÜRÜP PARÇALARA AYIRDI

Türkiye’yi sarsan cinayetin katil zanlısı, 2014’te cezaevinde intihar etti, ancak hakkındaki tartışmaların sonu gelmedi. Cem Garipoğlu, Münevver’i Bahçeşehir’de öldürdükten sonra gövdesinden ayırdığı kafasını 40 km ötedeki Etiler’de bir çöp konteynerına bırakmıştı.

KARABULUT AİLESİNDEN ‘MEZARI AÇILSIN’ TALEBİ

Karabulut Ailesi, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını ve yeniden DNA testi yapılmasını istedi. Ancak başvurular reddedildi. Adalet Bakanlığı da ailenin yaptığı başvuruyu değerlendirdi ve ret kararı verdi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP