Başkan Atay’dan Enginar Kuşkonmaz ve Şevketi Bostan Hasadı
502 okunma

Başkan Atay’dan Enginar Kuşkonmaz ve Şevketi Bostan Hasadı

ABONE OL
1 Mart 2024 16:42
Başkan Atay’dan Enginar Kuşkonmaz ve Şevketi Bostan Hasadı
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, belediyenin kendi arazilerinde üretilen enginar, kuşkonmaz ve şevketi bostanların hasadını yaptı. Böylece 2022 yılı Mayıs ayında torakla buluşturulan kuşkonmazların da ilk hasası yapılmış oldu.

Efeler Belediyesi, Tepecik Mahallesi’nde bulunan toplam 58 dönüm tarım arazisinde ürettiği enginar, kuşkonmaz ve şevketi bostanların hasadını gerçekleştirdi. Hasattan elde edilen mahsul, belediyenin %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda işlenecek. Son teknoloji makinelerle hijyenik koşullarla tüketime hazır hale getirilecek olan ürünler ise Efe Bakkallarda ilçe halkıyla buluşurken, efelerpazari.com üzerinden de Dünya’nın her yerine online satışa sunulacak.

“EFELER SADECE KENDİ TOPRAKLARINDA DEĞİL DÜNYADA DA ADINDAN SÖZ ETTİRECEK”

“Bugün gerçekleştirdiğimiz; sadece bir hasat olmanın ötesinde Efeler’imizin bereketli topraklarına ve kadın emeğine verdiğimiz değeri de gösteriyor” diyen Başkan Atay, şöyle konuştu:

“Gurur kaynağımız olan ürünlerimizi efelerpazari.com üzerinden Dünya’nın dört bir yanındaki insanlarla buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yöresel lezzetlerimizi dünyaya tanıtarak belediyemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlıyoruz. Bu süreçte özellikle kadın emekçilerimize teşekkür ediyor, birlikte daha nice başarılara imza atmayı diliyorum. Efeler, sadece kendi topraklarında değil, aynı zamanda dünya pazarında da adından söz ettirecek bir marka olmaya devam edecek.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP