Başkan Özcan;” Nazilli Kültür ve Tarihine 12 Eşsiz Eser Kazandırdık”
65 okunma

Başkan Özcan;” Nazilli Kültür ve Tarihine 12 Eşsiz Eser Kazandırdık”

ABONE OL
6 Mart 2024 13:20
Başkan Özcan;” Nazilli Kültür ve Tarihine 12 Eşsiz Eser Kazandırdık”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Osmanlı devrinde Nazilli üzerine arşiv defter ve belgelerine dayalı 5. kitap olan “Sicill-i Ahvâl Defterlerinde Nazillili Memurlar”, Yazar Yavuz Akbaş tarafından Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a imzalı olarak takdim edildi.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; Nazilli Belediyesi Kültür Yayınları’na eserleri ile büyük katkı sunan Yazar Yavuz Akbaş’ı makamında ağırladı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana Nazilli’nin tarihinin araştırılması, kültürel değerlerinin korunması ve sanatsal yönünün zenginleştirilmesi için büyük emek veren Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 2019 yılından bugüne toplam 12 eserle Nazilli Belediyesi Kültür Yayınları’nın en zengin haline ulaştığına dikkat çekti.

Nazilli tarihinin araştırılması ve yazılı hale getirilmesi için büyük emek veren Yavuz Akbaş’a teşekkür eden Başkan Özcan; “Bugüne kadar Nazillimizin tarihine ışık tutan 12 basılı eserle şimdiye kadar yapılmayanı yaptık. Evlatlarımıza, gelecek nesillere bırakacağımız en kıymetli şey b u bilgiler olacaktır. Bu vesileyle Nazillimizin kültür ve sanat tarihine emsalsiz eserleriyle destek veren Yavuz Akbaş hocamızı ağırladık. Kendisine çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP