Üniversiteli gençler, Aydın’ı tanıyor
132 okunma

Üniversiteli gençler, Aydın’ı tanıyor

ABONE OL
7 Nisan 2024 08:50
Üniversiteli gençler, Aydın’ı tanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aydın Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençler, gerçekleştirilen kültür gezileriyle hem Aydın’ı daha yakından tanıyor hem de tarihle iç içe bir gün geçiriyor.
Aydın Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençlere yönelik etkinlikler aralıksız devam ediyor. Gençlerin sosyal, kültürel alanda aktif olmalarını ve Aydın’ı daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kültür gezilerinin, bu hafta ki durağı Didim ve Söke ilçeleri oldu. Geçmişinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın’ın önemli antik kentlerinin yer aldığı ve doğal güzellikleriyle birçok kişinin rotasına giren Didim ve Söke’yi gezen üniversiteli gençler, hem Aydın’ı tanıdı hem tarihle iç içe bir gün geçirdi. Geçmişle bulaşan gençler, kültür miraslarının önemini de daha yakından anladı.
Konu ile ilgili Aydın Gençlik Merkezi’nden yapılan açıklamada “Üniversiteli gençlerimize ilimizi tanıtmaya devam ediyoruz. Didim ve Söke ilçelerimizdeki tarihi yerleri keşfettik. Antik kalıntılar arasında geçmişimize yolculuk yaptık” ifadeleri yer aldı.
İHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP