Benzine İndirim Geliyor
120 okunma

Benzine İndirim Geliyor

ABONE OL
30 Ağustos 2023 13:22
Benzine İndirim Geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün akaryakıt litre fiyatlarında indirim ya da zam var mı? sorusu merak edilirken, dolar kurunda yaşanan geri çekilme, petrol fiyatlarındaki yükselişe rağmen indirim haberini beraberinde getirdi. Son olarak motorin fiyatları için zam yapılmıştı. Bu kez benzin fiyatı 97 kuruş düşecek.

Akaryakıt fiyatları petrol ve dolar kuruna göre şekil alırken, başta benzin fiyatı olmak üzere motorin fiyatları (mazot) indirim ve zam haberleri ile milyonlarca kişinin gündemindeki sıcaklığını koruyor. Benzin ve mazot peş peşe zamlarla 40 lira seviyelerine yaklaşırken bu kez indirim haberi geldi.

BENZİNE İNDİRİM GELİYOR

Son olarak motorin litre fiyatları için 1,52’lik indirim sonrası 1 lira zam gelmişti. 31 Ağustos Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere ise benzin litre fiyatı için 97 kuruşluk indirim geleceği öğrenildi.

Böylece benzin fiyatı ortalama olarak İstanbul’da 36,77 TL, Ankara’da 37,31 TL ve İzmir’de 37,37 TL’ye satılacak. Mayıs ayının sonundan bu yana ise akaryakıta yapılan ikinci indirim olac ak.

PETROLDE MART’TAN BU YANA İLK!

Petrol fiyatlarında yükseliş sürüyor. Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı 81 doları aşarak Mart’tan beri en uzun süreli yükseliş serisini sürdürdü. Brent petrol de yüzde 0,3 artışla 85,75 dolardan işlem görüyor. Ancak dolar/TL kurunun Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararının ardından yaşadığı sert düşüş sonrası 26,50 seviyelerinde hareket ediyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP