Çalışan Emekliye 5 Bin TL İkramiye Kabul Edildi
206 okunma

Çalışan Emekliye 5 Bin TL İkramiye Kabul Edildi

ABONE OL
27 Aralık 2023 11:07
Çalışan Emekliye 5 Bin TL İkramiye Kabul Edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Genel Kurulunda görüşülen ekonomiye ilişkin kanun teklifinin, çalışan emeklilere 5 bin TL verilmesini içeren 55’inci maddesi kabul edildi.

Genel Kurul, TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. MHP grubu adına konuşan grup başkan vekili Muhammed Levent Bülbül, terör örgütü PKK’yı, iş birlikçilerini ve hamiliğini yapanları şiddetle lanetlediklerini söyledi. Bülbül, “Mehmetler için, aslanlar için, büyük Türk milleti için şehadet yüce bir dilektir. Ne mutlu bize ki cami avlusunda, asker ocağında, düğünde dernekte, köyde şehirde, Anadolu’nun en ücra köşesinde, yangında, selde, depremde ‘Allah devletimize zeval vermesin’ diyen aziz bir milletimiz vardır; bu milletin adı da Türk milletidir. Türk milleti için yas yoktur, intikam vardır. Mazlumlar için, adalet için, huzur ve güvenlik için ve hatta vatansızların dahi aziz vatanda rahat yaşaması için şehit olan kahramanlarımıza sonsuz minnet ve şükran borçluyuz” dedi.

CHP’Lİ BAŞARIR: ALNIMIZ AÇIK BAŞIMIZ DİK

CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır ise milli mücadelede dünyaya meydan okumuş bir liderin partisinin milletvekilleri olduklarını söyleyerek, “Hiçbir zaman hiçbir tehditten, hiçbir zaman hiçbir hakaretten korkmadık, çekinmedik, bir milim eğilmedik, bir milim geriye gitmedik. Şunu herkes bilsin ki; Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehitlerimiz hepimizin, ülkemizin büyük bir acısı. Onlara bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bölücü terör örgütü PKK’yı bir kez daha lanetliyorum, bunu bildirimizde de yayımladık. Aslında bugün bu konuları konuşmak istemiyordum; ama bu çatıda, bu parlamentoda hiçbir grubu, hiçbir milletvekilini kimse tehdit edemez. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. 85 milyonun, Türkiye Cumhuriyeti devletinin, bu ülkenin üniter yapısını, bölünmez bütünlüğünü sonuna kadar savunuruz, bir santim toprağımız için de canımızı veririz. Ama biz, 81 vilayet, tüm ilçeler, tüm mahalleler; Osmaniye’den Edirne’ye, Edirne’den Trabzon’a bu sokakta korumasız emin adımlarla, kararlı adımlarla da hiç çekinmeden yürürüz. Bizim alnımız açık, başımız dik” ifadelerini kullandı.

KABUL EDİLDİ

TBMM Genel Kurulunda görüşülen ekonomiye ilişkin kanun teklifinin, çalışan emeklilere 5 bin TL verilmesini içeren 55’inci maddesi kabul edildi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP