CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu
734 okunma

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu

ABONE OL
9 Kasım 2022 11:26
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında kara paraya yer veren Kılıçdaroğlu son kısmında CHP’lilere seslenerek, “Ayağa kalk CHP, ayağa kalk Türkiye’m. Nefsine hakim olanların iktidarı geliyor. Nefsine hakim olmayan hiç kimseyi yanımda tutmayacağım isterse 40 yıllık arkadaşım olsun” dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

 

Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyuşturucu operasyonlarına ilişkin verilerini anımsattı. Soylu’ya istifa çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, “Haftada 5 bin uyuşturucu satıcısı yakalanıyor diyor. Burası Kolombiya mı?” diye konuştu. Konuşmasında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘siyasi yasaklı’ hale getirilmek istendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu’nu kimseye yedirmeyiz” dedi.

 

Konuşmasının son kısmında CHP’lilere seslenen Kılıçdaroğlu, “Ayağa kalk CHP, ayağa kalk Türkiye’m. Nefsine hakim olanların iktidarı geliyor. Nefsine hakim olmayan hiç kimseyi yanımda tutmayacağım isterse 40 yıllık arkadaşım olsun. Bay Kemal’in yanında kula kulluk edenler asla ve asla yer almayacak. Bay Kemal’in yanında vatanseverler olacak. Durma CHP, korkma ve kaygılanma. Bedeli ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka kazanacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun satırbaşları şöyle:

Beni dikkatlice dinlemenizi istiyorum. Bir yol ayrımına doğru Türkiye gidiyor. İçinde bulunduğumuz olumsuz tabloyu düzeltmek için birlikte, demokratik kurallar içinde Türkiye’yi dönüştürmek ve çağdaş uygarlığı yakalamak ve onu aşmak azmini yerine getirmek için mücadele ediyoruz.

Sevgili arkadaşlarım, halkım, değerli yol arkadaşlarım. Size bugün hazin bir hikayeyi anlatacağım. Adım adım bugüne nasıl geldik? Bunun hikayesini paylaşacağım. Tek bir konu ama o kadar öyle acı sonuçlar oluyor ki neyse ben hemen sözlerime başlayayım.

Bu hikaye, ‘Kupon arazileri satarken bana soracaksınız’ diyen bir kişinin koskoca bir ülkeyi uçurumun kenarına sürüklediğinin hikayesidir. Bu hikaye malı götürmenin hikayesidir. Bu hikaye yoksuldan alıp varsıla vermenin, milleti soyup soğana çevirmenin hikayesidir. Bu hikaye yolsuzluklar, kamu ihalelerinde çevrilenen ayak oyunları, çeteler var. Şimdi soruyorum. Bir ülkede iktidar kendi çıkardığı kanundan 191 değişikliği niçin yapar? Kanunda, genelgelerde, tebliğlerde yapılıyor. Bu kadar kanunla uğraşmanın temel sebebi ne? Açık ve net söyleyeyim temel sebebi servet transferini gerçekleştirmek. Birilerine, bir avuca, çeteye servet transferini gerçekleştirmek. Milyonlardan alıp bir avuç kişiye vermek. Üstelik bunu Robin Hood taklidiyle yapıyorlar. Açıkça söylüyorum. Hırsıza, yolsuza servet aktarılmıştır. Adrese teslim ihalelerle beyefendinin bahsettiği kupon arazilerle hatta deprem toplanma alanlarıyla… Beylere tek şey yetmiyor. Doymadıkları için yetmiyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP