Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın’da Miting Düzenledi
200 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın’da Miting Düzenledi

ABONE OL
29 Şubat 2024 17:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın’da Miting Düzenledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aydın’da miting düzenledi.

31 Mart yerel seçimlerine 1 Ay kala Aydın, siyasilerin uğrak noktası oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aydın’da miting düzenledi.

Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Türkiye, eski Türkiye değil. Milletiyle, altyapısıyla, siyasetiyle, ordusuyla, bölgesel ve küresel dengelerdeki stratejik konumuyla artık bambaşka bir devlet var. Türkiye Yüzyılı’na kilitlenmiş bu ülkenin önünü kesmek, ayaklarına pranga vurmak, diz çöktürmek, istikamet belirlemek öyle kolay değil. Türkiye’yi, siyasetiyle, diplomasisiyle, üretimiyle, ihracatıyla, teknolojisiyle, savunma sanayiyle güçlendirdikçe kendilerine karşı kurulan tuzakların çapının da büyüdüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şayet Kovid-19 salgını ve Rusya-Ukrayna Savaşı gibi krizlerin etkisiyle kendi canlarının dertlerine düşmeselerdi daha neler yaparlardı Allah bilir” dedi.

“AYDIN’DAN HEPSİNE İKAZ EDİYORUM”

Milletin artık tahammülünün kalmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Türkiye Yüzyılı’na kilitlenmiş bu ülkenin önünü kesmek, ayaklarına pranga vurmak, diz çöktürmek, istikamet belirlemek öyle kolay değil. Sağda solda kendi kendilerine gelin güvey olanlar varsa buradan, millî iradenin şehri Aydın’dan, hepsini de ikaz ediyorum. Hayalinizde 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi bir darbe veya cunta girişimi varsa karşılaşacakları gerçek, en hafif benzetmesiyle 15 Temmuz olacaktır. Artık bu milletin, kendi iradesini hiçe sayanlara tahammülü kalmamıştır. Bu millet bir daha rahmetli Menderes’in ardından yaptığı gibi gözyaşı dökmeyecektir. Bu millet bir daha rahmetli Özal’a edilen eziyetlerin tekrarlanmasına rıza göstermeyecektir. Bu millet bir daha merhum Erbakan’a ve merhum Türkeş’e yapılan hoyratlıkların tekrar sahnelenmesine eyvallah etmeyecektir. Bu millet bir daha, geçtiğimiz 21 yılda yaşadığımız türden hiçbir sinsi girişimin tekerrürüne izin vermeyecektir.” diye konuştu

“DAHA ÇOK ALIN TERİ DÖKEREK SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Ülkedeki sıkıntıları daha çok alın teri dökerek çözeceğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan;”Bugün de çözülmesi gereken sıkıntılar olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunları ülkemizi, millî irade hırsızlarının, demokrasi hazımsızlarının, kalkınma düşmanlarının eline teslim ederek değil; daha çok mücadele vererek, daha çok alın teri dökerek çözeceğiz. Her kim gelir de size vizyonsuz, programsız, projesiz vaatlerde bulunursa, emin olun, söylediklerini zaten yapamayacağı gibi, sizi elinizdekilerden de edecektir” sözleriyle konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Türkiye’yi lafla değil; çalışarak, üreterek, alın teri dökerek, tehditlere direnerek, imkânları değerlendirerek büyütmeyi taahhüt ediyoruz” dedi.

Komuşmasının sonunda Aydın’ın 17 ilçesinin adaylarını tanıtan Erdoğan, ardından programı sonlandırdı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP