Efeler’in Özel Bireyleri İçin Özel Deprem Eğitimi
115 okunma

Efeler’in Özel Bireyleri İçin Özel Deprem Eğitimi

ABONE OL
18 Kasım 2023 08:56
Efeler’in Özel Bireyleri İçin Özel Deprem Eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından hizmete açılan Otizm Yaşam Merkezi’nde eğitim çalışmalarıyla, özel bireylerin hayatına olumlu katkıda bulunmaya devam ediyor.

Kendi alanında bölgesinin en kapsamlı merkezi olan Otizm Yaşam Merkezi’nde verilen eğitimlerle özel bireyler yeni bilgiler ediniyor, beceriler kazanıyor, yeteneklerini geliştiriyor, sosyal yaşama daha aktif katılma olanağı elde ediyor. Bu kapsamda Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği (MOBAD) Başkanı ve Otizm Vaka Yöneticisi Mahperi Serpil Dede ile Efeler Belediyesi’nin 3. Çocuk-Ergen-Yetişkin Psikososyal Destek Merkezi’nde görevli Psikolog Hazal Sansür eğitim semineri ve psiko-sanat terapisi verdi.

Eğitim seminerinde otizmli bireylerin özel durumları gözetilerek deprem öncesinde yapılması gereken hazırlıklar ile deprem esnası ve sonrasında nasıl davranılması gerektiğine dair bilgiler verildi, otizmli bireylerin ve ailelerinin soruları yanıtlandı. Eğitimin sonunda katılımcılara farkındalık için mavi düdük dağıtıldı.

MOBAD Başkanı Mahperi Serpil Dede, özel bireylerin ve ailelerinin farkındalık düzeylerinin yüksek olduğunu bunun da kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Otizm Yaşam Merkezi’ni hizmete açıp burada verilen eğitimler ve etkinliklerle özel bireylerin hayatını kolaylaştıran projeleri için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkürlerini iletti.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP