Efelerli Tiyatroseverler Doyasıya Eğlendi
120 okunma

Efelerli Tiyatroseverler Doyasıya Eğlendi

ABONE OL
23 Aralık 2023 09:17
Efelerli Tiyatroseverler Doyasıya Eğlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HAMDİ’NİN İŞLERİ ORTA OYUNU EFELERLİ TİYATROSEVERLERLE BULUŞTU

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın öncülük ettiği Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT), “Hamdi’nin İşleri” adlı orta oyununu Efelerli tiyatroseverlerle buluşturdu.

Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun daha önce Sardes Uluslararası Tiyatro Şenliği’nde gösterimini yaptığı “Hamdi’nin İşleri” adlı orta oyunu Efeler’de ilk kez sahnelendi. Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda izleyici karşısına çıkan oyun, salonu dolduran vatandaşlara kahkaha dolu bir gece yaşattı. Genel Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına’nın koordinatörlüğünde, Ali Aslan’ın metin düzenlemesini yaptığı, Tuncer Candan’ın yönettiği, Mehmet Keskin’in yönetmen yardımcılığını üstlendiği, EBŞT eğitmenleri ve öğrencilerinin birlikte rol aldığı oyun izleyiciden tam not aldı.

Tek perdelik orta oyunu sonunda Efeler Belediye Başkan Vekili Abidin Arslan, oyunda tüm emeği geçenler ve oyuncular adına EBŞT eğitmenlerinden, oyunun yönetmeni ve oyuncularından Tuncer Candan’a çiçek takdim etti.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın önceden düzenlenen yoğun programı sebebiyle tiyatro oyununa katılamadığını ifade eden Arslan, “Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ın selam ve sevgilerini getirdim. Oyunda emeği geçen başta oyuncularımız olmak üzere tüm Efeler Belediyesi personeline teşekkür ederim. Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilerim.” diye konuştu.

“EBŞT ÇOK BÜYÜK BİR AİLE”

EBŞT Genel Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına ise şöyle konuştu:

“Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu çok büyük bir aile. Bu aileyi kuran, önderlik eden Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a huzurlarınızda çok teşekkür ediyoruz. EBŞT, Yalçın Dinçer’in başlattığı ekolü günümüzde sürdüren, Efeler’i katıldığı festivallerde gururla temsil eden bir tiyatro. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Efeler Belediye Başkan Vekili Abidin Arslan’a, Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eralp Atay’a, oyunun metin düzenlemesini yapan Ali Aslan’a, meclis üyelerimize ve katılan herkese çok teşekkür ederiz.”

Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Hamdi’nin İşleri adlı oyunu seyretmek isteyip bilet bulamayan Efelerli tiyatroseverler için ilerleyen tarihlerde bir gösterim daha yapacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP