Ertuğrul Tetik Esnafların Dramına Sessiz Kalamadı
89 okunma

Ertuğrul Tetik Esnafların Dramına Sessiz Kalamadı

ABONE OL
18 Mart 2024 12:48
Ertuğrul Tetik Esnafların Dramına Sessiz Kalamadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, Nazilli’de seyyar esnafların yaşadığı insanlık dramına dikkat çekti. Şirinevler pazaryerini ziyaret eden Tetik, vatandaşların isyanına sessiz kalamadı.

‘İşimiz, gücümüz Nazilli’ sloganıyla çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayan CHP Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, gece gündüz demeden seçim çalışmalarını sürdürüyor. Şirinevler pazaryerini ziyaret eden ve ikinci el pazar tezgahlarında yaşanan zorlukları tespit eden Belediye Başkan Adayı Tetik, “Şu hale bakın. Aslında bu soruna iki yönden bakarak dikkate almak lazım. İlk olarak biz bu duruma nasıl geldik. İnsanlarımız ekonomik olarak o kadar zor durumda ki ikinci el eşyalara müthiş rağbet gösteriyor. Çünkü sıfır alacak paraları kalmamış. Maalesef ki emeklilerimiz ve asgari ücretle çalışan işçilerimiz buradan alışveriş yapıyor. Tamam bu artık bir gerçek ama görüyorsunuz ki halimizi, bu insanlar burada mı satış yapacak. Yağmur yağarsa ne olacak bu insanlara, nasıl yapacak satışını, nasıl parasını kazanacak, nasıl geçinecek bunları düşünmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

İNSANLIK DRAMINA SESSİZ KALAMADI

Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, pazaryerinde yaşanan zorlukları yerinde incelerken, vatandaşların daha iyi şartlarda satışlarını sağlamaları ve alıcıların da daha iyi şartlarda alışverişini yapması gerektiğini ifade etti. Tetik, “Eğer 31 Mart’ta bu göreve geçilirsem. Belediye Başkanı olarak söz veriyorum. Eğer ki bu iş yapılacaksa, ikinci el eşya satışı devam edilecekse en azından daha iyi şartlarda bu insanların hizmet vermesini sağlayacağım. Esnafımız ekmek parası için burada çalışıyorlar, bu arkadaşlarımıza uygun ortamı sağlamamız lazım. Gerekirse ikinci el eşya pazarı için bir gün belirleyip, insanların daha düzenli ve daha uygun şartlarda bu işi yapmasını sağlayacağım. Bundan önce ise bu insanların ekonomik durumunu düzeltecek işler yapacağım. Buralarda hem insanların hem bu vatandaşlarımızın daha huzurlu daha mutlu daha refah içinde yaşamaları için elimden geleni yapacağım. Hem burada alışveriş yapanlara hem satıcılarımıza çok üzüldüm. Ben bunu yapacağım. Eğer ben bunu yapmazsam da Belediye Başkanlığı olmasın daha iyi. Size söz veriyorum, doktor olarak anlıyorum. Şu gözlerinizdeki bu hüznü Belediye Başkanı olduğum zaman elimden geldiğince çalışıp bu hüznü sevince azıcık çevirebilirsem çok mutlu olacağım” dedi.

“BİLGİ DE VERDİK, AMA BİR ŞEY GÖREMEDİK”

Pazaryeri’nde satış yapan esnaflar, daha önce gerekli kurumlara bilgi verdiklerini belirterek, “Malum insanlarımızın durumu iyi değil, herkesin bildiği gibi ihtiyaçları var bizde yardımcı olmaya çalışıyoruz herkese. Kendimiz de aynı şekilde kalkınmaya çalışıyoruz. Bilgi de verdik bir düzen olsun diye sonucunu bekledik ama bir şey göremedik şimdiye kadar. İnşallah bundan sonra da kendimize göre bazı fikirlerimiz var onlara göre düşüneceğiz, yapacağız. Her şeyimizi, inşallah dediğimiz gibi sonucunu oy zamanında belli olacak. Söylediğiniz gibi inşallah gerekeni yaparsınız, bizde desteklerimizi vereceğiz” diye konuştu.

“3-5 KURUŞ KAZANMAK İÇİN ÇAMAŞIRLAR TAMAMEN ISLANIYOR”

Pazaryeri’nin açık alanda olması ile yaşadıkları mağduriyeti söyleyen başka bir esnaf ise, “Şu insanların mağdur olmaması için kapalı bir yer olsa, mesela adam 3-5 kuruş kazanmak için çamaşırlar tamamen ıslanıyor, kazanayım derken kaybediyor. Çok huzursuz oluyoruz, kapalı bir yer olsa iyi olur” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP