Gazetecilik yapın danışmanlık değil
272 okunma

Gazetecilik yapın danışmanlık değil

ABONE OL
25 Mart 2024 12:56
Gazetecilik yapın danışmanlık değil
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yerel seçimin yaklaşmasıyla, Nazilli’de siyaset sahnesindeki hareketlilik zirveye ulaştı. Bugün bazı basın organlarında çıkan İYİ Parti ile CHP’nin gizli ortaklığına dair haberlere Durmuş Kural’dan yanıt geldi.

İYİ Parti Nazilli Eski İlçe Başkanı ve belediye meclis üyesi adayı Durmuş Kural kendisi üzerinden yapılan haberlere yanıt verdi.

“SİZ GAZETECİLİK YAPIN DANIŞMANLIK DEĞİL”

Durmuş Kural yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Ben anketi partimizin oyunun yükseldiğini, son hafta yapacağımız çalışmalar ile de 31 Mart akşamı seçimden 1’inci parti çıkacağımızı göstermek için paylaştım.

Bütün geleceklerini Esat Ergüler’in belediye başkanı olmasına bağlayan bazı gazeteciler, İYİ Parti üzerinden kendilerini bir yerlere yarandırmaya çalışıyor. Bir gazete sahibi sosyal medya hesabından, AK Parti içindeki sorunları yazıp tehditler savuruyor. Gazetecinin görevi halktan yana olmaktır. Algı operasyonu yapmaz. Gazeteci halka doğru bilgileri aktarmalıdır. Nazilli’de seçim çalışmaları başladığı günden bu yana algı ve yanıltıcı haberler yapan bu gazetecilere tavsiyem, işlerini yapsınlar. Esat Ergüler’in danışmanlığını bırakın partisi yapsın. Biz Genel İdare Kurulumuzun almış olduğu, “Hür ve müstakil olarak seçime girme” kararımızı yaklaşık iki aydır Nazilli’de yaptığımız çalışmayla gösterdik. Hiçbir parti ile ortaklığımız söz konusu dahi olamaz. Tek ittifakımız Nazilli halkıyladır. Destekledikleri adayın kaybettiğini gören arkadaşlar İYİ Parti üzerinden kendilerine alan açmaya çalışmasınlar.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP