Kuşadası’nda doğal gaz abone sayısı 3,5 yılda 8 kat arttı
121 okunma

Kuşadası’nda doğal gaz abone sayısı 3,5 yılda 8 kat arttı

ABONE OL
31 Ocak 2023 16:56
Kuşadası’nda doğal gaz abone sayısı 3,5 yılda 8 kat arttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AYDIN’ın Kuşadası ilçesinde doğal gaz dağıtım hattının uzunluğu son 3,5 yılda 92.5 kilometreden 231.7 kilometreye çıkarken, doğal gaz kullanılan hane sayısı 8 kat artarak 2 bin 500’den 20 bine yükseldi. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Doğa dostu, temiz ve ekonomik bir enerji kaynağı olan doğal gazın Kuşadası’nın tüm mahallelerine bir an önce ulaşması için gerekli iş birliği ve koordinasyonu sağlamayı sürdürüyoruz” dedi.

Kuşadası’nda Yavansu ve Değirmendere mahallelerinin 2016 yılında pilot bölge ilan edilmesiyle başlayan doğal gaz yatırımları, ENERYA ile iş birliği içerisinde yürütülen çalışmalar sayesinde 2019 yılının nisan ayından itibaren Kuşadası’ndaki doğal gaz dağıtım hattının uzunluğunu 2,5 kat artırarak 92.5 kilometreden 231.7 kilometreye çıkardı. Doğal gazın ulaştığı potansiyel abone sayısı 12 bin 342’den 38 bin 600’e, doğal gaz kullanan abone sayısı ise 8 kat artarak 2 bin 500’den 20 bine ulaştı. Yavansu, Değirmendere, Kadınlar Denizi, Hacıfeyzullah, Türkmen ve Ege mahallelerinin yanı sıra 2022 yılı sonu itibariyle İkiçeşmelik, Karaova ve Bayraklıdede mahallesi sakinleri de doğal gazdan faydalanmaya başladı. Doğal gaz çalışmalarının Cumhuriyet Mahallesi’nde devam ettiği belirtildi.

‘DOĞAL GAZI HER EVE ULAŞTIRACAĞIZ’
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’nı modern ve çağdaş bir turizm kentine dönüştürme yolunda ilan ettikleri hizmet seferberliğinde emin adımlarla ilerlediklerini belirtip, “Kuşadası’nın alt ve üstyapısında başlattığımız yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. ENERYA da bir yandan doğal gaz altyapı çalışmalarını yürütmeyi sürdürüyor. Doğa dostu, temiz ve ekonomik bir enerji kaynağı olan doğal gazın Kuşadası’nın tüm mahallelerine bir an önce ulaşması için gerekli iş birliği ve koordinasyonu sağlamayı sürdürüyoruz” dedi.

(DHA)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP