Kuşadası’nda Temizlik Mesaisi
161 okunma

Kuşadası’nda Temizlik Mesaisi

ABONE OL
28 Eylül 2023 18:14
Kuşadası’nda Temizlik Mesaisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aydın’ın Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kent genelinde yürütülen hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında Türkmen Mahallesi’nin cadde ve sokakları ile parkları temizlendi.

Kuşadası’nda, Kuşadası Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Her gün düzenli olarak kent genelinde temizlik yapan ekipler, belirlenen program dahilinde de farklı mahallelere yoğunlaşıyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin son durağı Atatürk Bulvarı ile Türkmen Mahallesi oldu. Çalışmada ekipler önce dün sağanakta sahil bandında biriken kum, moloz ve yabancı maddeleri temizledi. Ardından Türkmen Mahallesi’ne geçerek cadde, sokak ve meydanları insan sağlığı ve çevreye zarar vermeyen deterjanlar kullanılarak köpüklü suyla yıkandı. Ayrıca galvanizli ve yer altına monte edilmiş çöp konteynerleri de yüksek sıcaklıktaki su ve özel solüsyonlar aracılığıyla kir ve kokudan arındırıldı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, cadde ve sokakların yanı sıra parklarda ve yeşil alanlarda da detaylı hijyen ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. Çocukların ebeveynleri ile birlikte steril bir ortamda eğlenceli vakit geçirebilmeleri için ekipler tarafından başta oyun grupları, spor aletleri ve kent mobilyaları hijyenik hale getirildi.(DHA)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP