KUYUCAKLI ÇOCUKLAR GELENEKSEL RAMAZAN ÇOCUK EĞLENCESİYLE DOYASIYA EĞLENDİ
173 okunma

KUYUCAKLI ÇOCUKLAR GELENEKSEL RAMAZAN ÇOCUK EĞLENCESİYLE DOYASIYA EĞLENDİ

ABONE OL
20 Nisan 2022 20:33
KUYUCAKLI ÇOCUKLAR GELENEKSEL RAMAZAN ÇOCUK EĞLENCESİYLE DOYASIYA EĞLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Aydın Milletvekili Mustafa Savaş öncülüğünde Aydın Geleneksel Çocuk oyunları ve Kukla Festivali Kuyucak’ta gerçekleşti.

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden, ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sanem Arıkan’ın katılımıyla Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye’nin pek çok ilinde yapılan ve büyük beğeni toplayan Geleneksel Çocuk Oyunları Festivali’nde çocuklar eğlenceli anlar yaşadı.

Festival boyunca Kukla ve Karagöz Sanatçıları Umut Şafak Poyraz, Bahadır Bıyıklı ve Sihirli Balon (Bubble Show) sanatçısı Çitlembik gösterilerini yaparak çocukları şenlendirdi.

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “En büyük çabamız geleceğimizin teminatı kıymetli çocuklarımızın yüzünde gülümse oluşturabilmek. Biliyorsunuz ki 3 gün sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayacağız. Onun için bugün Kültür Bakanlığımızın güzel hizmetini sizlere getirdik. Hedefimiz geleneksel eğlence ve tiyatro kültüründen uzaklaşmış, teknolojinin gölgesinde çocuk olduklarını unutan çocukların yüzünü güldürmek, zihinlerine ışık tutmak, geleneksel tiyatro kültürü karakterlerimizden olan Hacivat – Karagöz başta olmak üzere birçok karakterle tanışmalarını sağlamak, gelecek nesillere kültür ve sanat zenginliklerimizi doğru biçimde anlatmaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Daire Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Anne ve babalarınıza da teşekkür ediyorum sizleri buraya getirdikleri için.” şeklinde konuştu.

Festival sayesinde çocukların çok eğlendiğinden mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Ertürk, oyunculara teşekkür belgelerini takdim etmesinin ardından tüm çocuklara hediyelerini dağıttı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP