Savaş Akçöltekin’in Adı Efeler’de Yaşatılacak
213 okunma

Savaş Akçöltekin’in Adı Efeler’de Yaşatılacak

ABONE OL
1 Şubat 2024 09:50
Savaş Akçöltekin’in Adı Efeler’de Yaşatılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe halkına yeni yaşam alanları oluşturmaya devam eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kente yepyeni bir park daha kazandırdı.

Efelerli vatandaşların keyifli vakit geçirebilecekleri, sosyalleşebilecekleri, çocukların gönüllerince oynayıp eğlenebilecekleri “Avukat Savaş Akçöltekin Parkı” açıldı. Efeler Belediyesi’nce Adnan Menderes Mahallesi Çevre Bulvarı 520 Sokak’ta yapımı tamamlanan ve geçtiğimiz yıl Haziran ayında hayatını kaybeden Efeler Belediyesi’nin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyesi Avukat Savaş Akçöltekin’in adının yaşatılacağı park, düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılış törenine; Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, merhum Savaş Akçöltekin’in eşi Armağan Akçöltekin, ailesi ve yakınları, İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı Özgür Metin, İYİ Parti Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Jülide Şahin ve yönetimi, MHP Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın, kentteki siyasi partilerin, derneklerinin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının ve sendikaların temsilcileri ile Efeler Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MERAL AKŞENER BAŞKAN ATAY’I KUTLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açılış dolayısıyla Başkan Atay’a tebrik mesajı gönderdi. Akşener mesajında, “Nazik davetiniz için çok teşekkür ediyorum. Ancak ne yazık ki yoğun programım sebebiyle Efeler Belediyesi olarak milletimizin hizmetine sunacağınız Av. Savaş Akçöltekin Parkı açılış töreninde aranızda olamayacağım. Devletimizin ve milletimizin değerleriyle örülü, ülkemize yakışan hizmet anlayışına göre sosyal devlet; imkânlarını milletimizin her bir ferdine sunar ve vatandaşlarımızın refah içinde yaşamasını sağlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün; ‘Millete efendilik yoktur. Ona hizmet etmek vardır.’ sözlerinde olduğu gibi ülkemize yakışan hizmet anlayışı aslında budur. Sizlerin de sahip olduğunuz bu anlayışla devletimizin insanımıza en yakın ellerinden biri olan belediyelerimizde her bir vatandaşımızın ihtiyaçlarına odaklanarak sosyal belediyecilik anlayışını yaşatıyor olmanız çok büyük bir anlam ifade ediyor… Bu vesileyle, Başta Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay olmak üzere belediyelerimizin hizmet ve çalışmalarında emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. En içten sevgi ve saygılarımla…” ifadelerini kullandı.

ADNAN MENDERES MAHALLE HALKI ADINA BAŞKAN ATAY’A TEŞEKKÜR

Açılış töreninde konuşan Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Sedat Uygun, “Savaş Akçöltekin belediye meclis üyesi olarak Efeler ilçemize büyük bir özveriyle hizmette bulunmuş, ne yazık ki kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Sayın Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay ve meclis üyelerimize Savaş Akçöltekin’in adının yaşatacak böyle bir karar almalarından ve tüm personele emeklerinden dolayı şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum. Savaş Akçöltekin Parkı Adnan Menderes Mahallemize ve Efeler ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

“SAVAŞ AKÇÖLTEKİN’IN AİLESİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Savaş Akçöltekin’in eşi Armağan Akçöltekin ise, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Konuşmakta zorlanıyorum. Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay’a çok teşekkür ediyorum. Eşim, avukatlık mesleğinde de bir duayendi. Merhametli, vicdanlı ve mert bir milliyetçiydi. Onun ailesi olmaktan gurur duyuyoruz. Hepinize yanımızda olduğunuz ve emekleriniz için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“SAVAŞ AKÇÖLTEKİN ÇOK İYİ BİR DOST, İNSANİ YANI ÇOK AĞIR BİRİYDİ”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da 2 değerli belediye meclis üyesinin görev sırasında yaşamlarını yitirdiğine değinerek şöyle konuştu:

“Hayatını kaybeden iki belediye meclis üyemizle de benim özel bir durumum vardı. Memiş Dinç’i abi gibi, Savaş’ı da kardeşim gibi çok severdim. Farklı siyasal düşüncelerde olmak ayrı bir şey. Ama insanların dost olabilmesi için siyasal düşüncelerinin farklı olmasının hiçbir önemi yok inanın. Biz kardeş şehirler için, imza töreni için belediye meclis üyesinden 3 arkadaş; Altan Kemerci, Ahmet Ertürk ve Savaş Akçöltekin ile önce Rize Fındıklı ilçesine gittik. Bizi çok orijinal bir yerde misafir ettiler. O gün sabaha kadar 3 meclis üyemiz ve ben nasıl konuştuk, nasıl güldük, nasıl eğlendik. Oradan da Ardahan’a gittik ve sonra döndük. İnanın hayatımın en mutlu gezilerinden birisini gerçekleştirdim. Şöyle demişti Rahmetli; ‘abi seni geç tanımışım.’ ‘Olsun’ dedim ‘tanıdın ya. Hiç tanımayabilirdin, dost olmayabilirdik ama tanıştık ve dostluğumuz ilelebet sürecek’ demiştim. Ama onun yaşamı çok kısa sürdü. Hepimizin burada olmasının bir tek nedeni var o da Savaş Akçöltekin çok ama çok iyi bir insandı. İnsani yönü çok ağırdı, sevgi doluydu, herkese elini uzatıp yüreğini açardı, kimseyi kırmazdı, o sevgisiyle bu kalabalıkları topladı bugün. Dostlarının bugün bu park açılışında yalnız bırakmamış olması elbette ki hepimiz için, onun için ve ailesi için büyük bir gurur kaynağı.”

“KADINLAR, ÇOCUKLAR VE GENÇLERİN YAŞAMINA DOKUNAN PROJELERE İMZA ATTIK, GURUR DUYUYORUZ”

Konuşmakta zorluk çektiğini ifade eden Başkan Atay, “Çok zor şartlarda görev yaptığımızı bütün personelimiz biliyor. Belediyeye göreve geldiğimiz zaman Efeler’in kreşi sıfırdı, şimdi 5 tane kreşimiz var. 752 öğrencimiz orada İngilizce dâhil eğitim görüyor. Dershane açtık, ekonomik durumu uygun olmayan ailelerimizin çocuklarının da anayasa gereğince fırsat eşitliğinden yararlanma hakkı var. Hem lise giriş hem üniversite girişte de başarı oranları çok arttı. Kadınlarımız için Hanımevlerini açtık. Onlar orada sosyalleşiyor, özgürleşiyor, dostluklara kavuşuyor. En çok gurur duyduğum şeylerin birisi Avrupa’nın en büyük 2’nci açık hava parkı olan Matematik ve Bilim Parkı ve aynı zamanda da kadınlarımızın çalıştığı tarımsal üretim fabrikamız. Ama en önemli yer Kitap Kafeler. Kitap Kafe’mizin 15’incisini açtık haftaya 16’ncısını açacağız.”

Kitap Kafelerin sayısını 20’ye çıkaracaklarını belirten Başkan Mehmet Fatih Atay, “Hiç kimse Kitap Kafeleri kapatmaya cesaret edemeyecek, gücü de yetmeyecek arkadaşlar. Adnan Menderes Mahallesi’nde park açılacak alanımız, arsamız çok olması nedeniyle birçok parkımızı burada açıyoruz. Bu parkın Adnan Menderes Mahallesi’ne, Efeler’imize hayırlı olmasını diliyorum. Savaş Akçöltekin’in adının ölümsüzleştiği parkımızın açılışına katılan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP