Savaş Aydın’ı Adım Adım geziyor
90 okunma

Savaş Aydın’ı Adım Adım geziyor

ABONE OL
12 Şubat 2024 15:33
Savaş Aydın’ı Adım Adım geziyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15 yıldır yapmadığı icraatları yapıyormuş gibi gösteriyor

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, mevcut büyükşehir belediye başkanının 15 yıldan beri yapmadığı icraatları yapıyormuş gibi göstererek sadece ismini ve fotoğrafını kamuoyuna tanıtmaktan ibaret kaldığını söyledi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Savaş, Köşk ilçesinde muhtarlarla, esnaflarla, dernek başkanları ve vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer’in kendisine eşlik ettiği Büyükşehir Adayı Savaş, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler ve AK Parti Köşk İlçe Başkanı Bünyamin Kahraman tarafından karşılandı.

Görevde 5 yılını tamamladıklarını hatırlatan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, zor şartlar ve imkansızlıklara rağmen beklenen üzerinde bir performans sergileyerek sosyal tesisler, sportif alanlar, halı sahalar, olimpik havuzla ve ilçeye getirmiş oldukları doğalgazla Köşk ilçesine devasa hizmetler ettiğini söyledi.

Köşk Belediyesi olarak zemin betonunun döktüklerini ve bundan sonra binanın yükseleceğini ifade eden Güler, “Köşk Belediyesi olarak eşelenme günlerini geride bıraktık. Bundan sonra geleceğe bakıyoruz. Köşk’ümüzü Türkiye’mizin ticaret merkezi haline getirmenin mücadelesini vereceğiz. Köşk’ün önemli gelir kaynaklarından biri kestane. Nazilli’den sonra Köşk kestane üretiminde ikinci sırada. Kestane işleme tesisini kurduk. Bu tesisimizle Köşk’ün ismini Türkiye’ye duyuracağız.” dedi.

4 YILDIR ÇERÇİOĞLU’NA ULAŞAMIYOR

Köşkü hak ettiği yere getirmenin boyunlarının borcu olduğunu dile getiren Güler, vizyoner büyükşehir belediye başkanı adayımız Mustafa Savaş’ı seçtiğimizde “Muhteşem olacak” dedi. Köşk Belediyesi’nin büyükşehirden yatırım alamadığını kaydeden Güler, “Bu kez hedefimiz büyükşehri almak. Hanım efendi kendi aday gösterip seçtiği belediye başkanları ile uyumlu bir şekilde çalışamıyor. Ben belediye başkanı görevimde 5’inci yılımı doldurmak üzereyim. Daha bir kez belediye başkanları ile bir araya gelmedim. Ben son 4 yıldır büyükşehir belediye başkanına ulaşamıyorum. Sorunlarımızı belediye başkanına iletemiyoruz. İnşallah 31 Marttan sonra büyükşehir belediye başkanımızı seçim bu şehrin kaderini değiştireceğiz” diye konuştu.

SOKAKTA DEĞİŞİM SESLERİ YÜKSELİYOR

Başkan Güler’in çalışmalarını ve 5 yıl boyunca nasıl gayret ettiğini bildiklerini ifade eden AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Savaş, “Aydın’da çok güzel hava var. Bir aydan beri sokak sokak geziyoruz. Çok güzel atmosfer var. Zemin, ortam çok uygun. Çarşıda pazarda gezerken vatandaşlar artık bıktık değişim şart diyor. Hemşerilerim 31 Mart’ta sandıkta gereken cevabı verecek. Biz sokakta değişim seslerini duyuyoruz. 31 Mart’a kadar partimizin bütün kademelerinin çok çalışması gerekiyor.” dedi.

SUYA 5 YIL ZAM YAPILMAYACAK

Aydın’daki trafik, altyapı, yol, katı atık problemine dikkat çeken Savaş, “Türkiye’nin en pahalı suyu Aydın’da. Seçildiğimizde suya yüzde 50 indirim yapacağız. 5 yıl boyunca suya zam yapmayacağız.” diye konuştu.

15 YILDIR YAPMADIĞI İŞLERİ YAPIYORMUŞ GİBİ GÖSTERİYOR

“Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı 18 saat çalışıyormuş” diyen Savaş, “Başkan 18 saat çalışıyormuş, çalışıyormuş. 15 yıldan beri bu şehri algı ile yönetti ya. Masal anlattılar ya. Masal dönemi bitiyor artık. 1 Nisandan itibaren hepimiz diyeceğiz ‘bir varmış bir yokmuş’. 15 yıllık algı dönemi bitecek ve 1 Nisan’dan itibaren bu şehri akıl yönetecek. Yapmadıkları icraatları yapıyormuş gibi gösterip 15 yıldan beri kendi resmini ve ismini ilan etti. 1 Nisan’dan itibaren hiçbir billboardda Mustafa Savaş’ın ismini ve resmini görmeyeceksiniz” dedi.

‘AYDIN’DA GERÇEK BELEDİYECİLİĞİ HAKIM KILACAĞIZ’

Seçime kadar kapı kapı dolaşıp vatandaşlardan destek istenilmesini isteyen Savaş, “Aydın’ı hak ettiği hizmetlerle buluşturacağız. Gerçek belediyeciliği burada hakim kılacağız. Belediyecilik bizim işimiz. Belediyecilik vizyon ve proje işi. Ama bunların hiçbiri mevcut belediye başkanında yok. Şehir iş bilmez beceriksizlerin eline kalmış. Bunu değiştirmek sizin elinizde. 31 Mart bunun için büyük bir fırsat.” diyerek vatandaşların gereğini yapmasını istedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP